Rusija: Tošić poražen u gradskom derbiju (VIDEO)

CSKA pao posle sumnjivog penala

Fudbaleri moskovskog Spartaka savladali su u gradskom derbiju CSKA sa 1:0 zahvaljujući golu Dmitri Kombarova sa bele tačke.

Dugo se lopta vrtela pred golom CSKA, na kraju je stigla do Sergeja Paršivljuka, koji se našao na zemlji kada je pokušao da zaobiđe Igora Akinfejeva. Na prvi pogled čist penal, ali se posle snimka učinilo da je Paršivljuk krenuo da pada i pre kontakta sa golmanom CSKA.

Svih 90 minuta za “armejce” je odigrao i srpski reprezentativac Zoran Tošić.

Ispostavilo se da će pogodak Kombarova biti jedini na meču koji je obilovao sadržajem. Pre tog odlučujućeg trenutka u 61. minutu Kim Kalstrom je uzdrmao prečku domaćeg tima, da bi se u nastavku Spartak grčevito branio. I uspeo pre svega zahvaljujući fenomenalnom Artemu Rebrovu, koji je u samom finišu bravuroznim intervencijama zaustavio bombe Sergeja Ignaševića i Vitalija Berezcukog i omogućio svom timu da se na najbolji način opere pred navijačima za debakl na gostovanju kod Krasnodara (4:0) pre nedelju dana.

Gradski derbiji ove sezone leže Spartaku. Pre samo dva kola Narodni tim je slavio i na gostovanju kod Dinama. Sada je uspeo i da okonča trijumfalnu seriju Armejaca od četiri pobede. Nije to lako palo domaćima, pa je u sudijskoj nadoknadi Paršivljuk isključen jer je branio saigrača od besnog Kirila Nababkina. I Nababkin je, naravno, morao van igre. To će ga, ipak, najmanje opterećivati kad legne na spavanje. Poraz od ljutog rivala mnogo više boli.