Protiv Estonije krenuo sunovrat Orlova (VIDEO)

U međuvremenu su se smenila petorica selektora i na desetine igrača, ali pomaka nije bilo. Od 54 utakmice Srbija je dobila 19, ali samo devet u kvalifikacijama, uz čak 24 poraza.

Pre pet i po godina Srbija je poražena od Estonije 3:1 u Beogradu, što se može označiti kao početak sunovrata srpske fudbalske reprezentacije.

Taj debakl nekoliko meseci nakon učešća na poslednjem velikom takmičenju “Orlova”, Svetskom prvenstvu u Južnoj Africi, nagovestio je višegodišnju agoniju navijača.

Srbija je povela u 60. minutu golom Žigića, a pogodtke za pobedu Estonaca postigli su Kinki u 63. Vasiljev u 73. i Luković autogolom u poslednjem minutu utakmice.

Srbija posle tri meča ima četiri boda, a naredni meč naša selekcija igra već za četiri dana protiv Italije u Đenovi.

Novi selektor nije doneo poboljšanje u igri Srbije, pa je naš nacionalni tim delovao bezidejno kao i u većem delu meča protiv Slovenije.

Iako je Srbija povela, Estonci nisu odustali od svoje igre i zbog toga su do kraja meča nagrađeni sa tri gola.

Duel na stadionu Partizana pratilo je nešto više od deset hiljada gledalaca, a, kao što se i očekivalo, veliki deo publike zviždao je kada je loptu u nogama imao golman Vladimir Stojković.

Takođe, od samog početka meča navijači su, kao i u prethodnim utakmicama, skandiranjem tražili ostavku predsednika saveza Tomislava Karadžića.

Što se fudbala tiče, Srbija je posle mlakog starta, počela da igra od desetog minuta. Debitant Marko Lomić je u 11. minutu odlično izveo slobodan udarac, a golman Estonaca je krajnjim naporom odbranio. U nastavku te akcije Krasić je odlično centrirao sa desne strane, a golman Estonaca je ponovo odlično intervenisao nakon pokušaja Vidića.

Estonci su uzvratili tri minuta kasnije, ali je udarac Purija šutirao preko gola.

U nastavku prvog poluvremena Srbija je imala terensku inicijativu i duže loptu u posedu, ali osaim nekoliko pokušaja Kačara i Žigića, naš nacionalni tim nije stvorio ozbiljniju priliku, pa su navijači zvižducima ispratili fudbalere u svlačionicu.

Sa druge strane, Estonci su igrali koliko mogu, solidno su se branili, a nakon kontri i polukontri pokušavali su da ugroze gol Stojkovića pre svega udarcima sa distance.

Selektor Petrović je posle lošeg izdanja u prvih 45 minuta regaovao već na poluvremenu, pa su u drugom delu umesto Jovanovića i Kačara zaigrali Ninković i Tošić.

Te promene malo su razdrmale ekipu Srbije, pa su u prvih deset minuta nastavka i Tošić i Ninković imali solidne pokušaje koji ipak nisu završili u golu Estonaca.

Vodeći gol pao je u 60. minutu. Korner sa desne strane izveo je Miloš Krasić, lopta se odbila na ivicu šesnaesterca do Kuzmanovića koji je šutirao levom nogom po zemlji, a na putu ka golu pokušaj fudbalera Štutgarta zakačio je Žigić koji je tako postigao i treći gol za Srbiju u ovim kvalifikacijama.

Međutim, samo tri minuta kasnije usledio je hladan tuš. Izjednačujući pogodak za Estonce postigao je Kimk koji je sa oko 30 metara jakim udarcem pod prečku, ali po sredini gola, savladao Stojkovića. Nekoliko trenutaka nakon izjednačenja Kimk je zamenjen.

Deset minuta posle prvog, Estonci su postigli i drugi gol. Sa ivice kaznenog prostora pokušao je Saga, njegov udarac izblokirao je Stanković, ali se lopta odbila do Vasiljeva koji je iz identične situacije poslao loptu u donji levi ugao Stojkovića za 2:1.

Posle vođstva Estonaca srpski reprezentativci su nervozni zbog rezultata dobili nekoliko žutih kartona, a kulminacija loše večeri usledila je u prvom minutu nadoknade vremena. Jednu dubinsku loptu Luković je pokušao da vrati glavom do Stojkovića, ali se nekadašnji saigrači iz Zvezde nisu razumeli i lopta je završila u mreži.