Prijović strelac, PAOK deklasirao ‘zelene’ (VIDEO)

Fudbaleri PAOK-a deklasirali su Panatinaikos 4:0 u pretposlednjem meču 14. kola grčke Superlige.

Ovim trijumfom, solunski klub ponovo diše za vratom Olimpijakosu koji je juče kao gost rutinski slavio (4:1) protiv Panaitolikosa.

Dvostruki strelac u utakmici na stadionu Tumba bio je Dimitrios Pelkas (8. i 51. minut) dok je treći za PAOK postigao Eftimios Kulurisli u 68. minutu sa penala.

Srpski reprezentativac Aleksandar Prijović nije bio u startnoj postavi, ali je u 77. minutu uspeo da zatrese mrežu Panatinaikosa, samo četiri minuta nakon što je ušao u igru. Najboljem strelcu PAOK-a u sezoni ovo je bio šesti prvenstveni pogodak.

Atinski “zeleni” imaju veoma lošu sezonu i u poslednjih pet prvenstvenih susreta osvojili su samo dva boda.

Na tabeli vodi Olimpijakos iz Pireja sa 29 boda, PAOK ima 28, dok Atromitos i AEK (-1) imaju po 27. Ukoliko atinski “žuto-crni” u ponedeljak, u poslednjem meču 14. kola savladaju predposlednju Kerkiru vratiće se na čelo tabele.