Prijateljska: Rusija – Srbija 1:1 (VIDEO)

Srbija odigrala nerešeno sa učesnikom predstojećeg Mundijala u prijateljskom meču u Dubaiju. Samedov za vođstvo Rusije u 30. minutu, 60 sekundi kasnije izjednačio Filip Đorđević.

Siniša Mihajlović je, konačno, našao tim koji može da parira jakim svetskim selekcijama sa velikim trenerskim imenima, kakav je Fabio Kapelo, ali je veliko pitanje da li će nekadašnji as Crvene zvezde i nekolicine italijanskih klubova nastaviti da radi selektorski posao (ima ponudu Sampdorije).

Njegovi protivnici su već poručili da je prošlo njegovo i da je vreme da Srbija dobije novog kormilara. Da li će tako i biti pokazaće naredni dani. Ono što je dobro u svemu jeste da je napravljena solidna baza za predstojeći ciklus kvalifikacija u koji bi Srbija morala da uđe sa imperativom. A taj imperativ i cilj jeste Evropsko prvenstvo u Francuskoj.

Da je napravljena dobra baza pokazala je i prijateljska utakmica u Dubaiju, po sparnom vremenu.

Rusija, učesnik predstojećeg Mundijala, nije pokazala ništa posebno, mada se mora istaći da je meč pre bio revijalni, nego takmičarski.

Rusi su poveli iz prve dobre i smišljene akcije. Ali, Srbija je izjednačila čim je krenula sa centra.

U 30. minutu lepa akcija Rusije za 1:0. Širokov je, čim je dobio loptu, šutirao sa ivice šesnaesterca, Vladimir Stojković, koji je 50. put branio u dresu državnog tima, sjajno je intervenisao, ali se ostatak odbrane “orlova” uspavao, pa Samedovu, koji je pokupio “otpadak”, nije bilo teško da matira Srbiju.

Ali, samo 60 sekundi kasnije 1:1. Dušan Basta je odlično reagovao u šesnaeastercu protivnika, idealno je centrirao, na glavu Filipu Đorđeviću, koji se “poklonio” i ubacio loptu u mrežu Igora Akinfejeva.

Uz topovski udarac Aleksandra Kolarova u početnoj fazi meča, koji je Akinfejev jedva zaustavio i “slobodnjak” Širokova u 40. minutu utakmice, koji je odbranio Stojković, i ova dva gola su jedino zanimljivo što se dogodilo u prvom poluvremenu.

Kapelo i Mihajlović su u nastavku ukazali prilike i ostalim igračima, ali meč nije dobio na tempu. Tek po koja opasnost pred oba gola, sporadični naleti…

Srbija

Igor Akinfeev Vladimir Stojković 50 (Par)
Sergei Ignashevich Antonio Rukavina 28 (ReV; Esp)
Vladimir Granat Branislav Ivanović 67 (Che; Eng) (C)
Aleksey Kozlov Milan Biševac 17 (Lyo; Fra)
Dmitri Kombarov Aleksandar Kolarov 45 (MnC; Eng)
Aleksandr Samedov Nemanja Matić 9 (Ben; Por)
Roman Shirokov (C) Ivan Radovanović 10 (Chi; Ita)
Viktor Faizulin Dušan Basta 12 (Udi; Ita)
Alexei Ionov Dušan Tadić 21 (Twe; Ned)
Denis Glushakov Zoran Tošić 53 (CSKA; Rus)
Aleksandr Kokorin Filip Đorđević 8 (Nan; Fra)

Selektor Selektor
Fabio Capello (Ita) Siniša Mihajlović 19

Zamene Zamene
62′ Andrey Eshchenko Kozlov 47′ Ljubomir Fejsa (Ben; Por) 16 Radovanović
64′ Fyodor Smolov Ionov 63′ Stefan Šćepović (SpH; Esp) 7 Đorđević
84′ Dmitry Tarasov Faizulin 73′ Filip Đuričić (Ben; Por) 15 Tadić
89′ Aleksandr Ryazantsev Shirokov 73′ Luka Milivojević (And; Bel) 7 Matić
  83′ Andrija Živković (Par) 2 Tošić