Prijateljska: Panama – Srbija 1:1 (0:1)

Reprezentacija Srbije zabeležila je prvi remi na Američkoj turneji, pošto je na “Bridžvju” stadionu u Čikagu odigrala 1:1 (0:1) sa selekcijom Paname.

Kao i na meču protiv Jamajne, ‘Orlovi’ su izašli u majcama podrške stanovništu nadastadalom u poplavama. Za razliku od meča u Nju Džersiju protiv ‘Rege Bojsa’, ovoga puta ima više navijača naše reprezentacije.

Srbija je krenula ofanzivno u uvodnim minutima meča, ali je Panama vrlo brzo preuzela kontrolu i ubrzo stigla do prve šanse. Najpre je bilo opasno iz kornera, da bi Vladimir Stojković nešto kasnije prelepom paradom odbio opasan pokušaj iz slobodnog udarca.

Ne treba zaboraviti da je Panama bila blizu plasmana na Svetsko prvenstvo, ali su Amerikanci, kojima bodovi nisu bili potrebni, stigli do preokreta u samom finišu meča, pa su u baražu završili Meksikanci.

Naši reprezentativci su prvi šut na gol imali u 11. minutu, kada je Tadić lepo odložio loptu do Tošića, ali je prvotimac CSKA bio neprecizan sa ivice kaznenog.

‘Orlovi’ su ovoga puta uspeli da zadrže kontrolu, pa su sve konkretniji na polovini protivnika. Igra se sa velikim žarom, čemu idu u prilog dva žuta u samo 20 minuta. Najpre je Nemanja Gudlj kažnjen zbog oštrog starta, da bi Srbija nedugo zatim možda bila i oštećena. Filip Đorđević je odlično ispratio dugu loptu i izbio sam pred kazneni Paname, ali ga je Tores oborio uhvativši ga s leđa sa obe ruke.

Isplatila se ofanzivna igra Ljubinku Druloviću, Branislav Ivanović je odlično skočio, posle kornera koji je izveo Tadić, na desetak metara od gola Mekfarlana i šutirao u bliži ugao, lopta je na putu ka mreži zakačila Parisa i prevarila čuvara mreže.RIo Abaja – 1:0

Naša selekcija nastavila je da pritiska Panamu do kraja prvog dela igre, ali promene rezultata nije bilo. Ipak, moramo biti zadovoljni igrom naše ekipe. Igraju agresivno, brzo, bez previše filozofiranja, a pored kapitena koji se upisao u strelce prodorima su se istakli Tadić i Marković.

Naš selektor odlučio se da ne menja nijednog člana prve postave, dok je selektor Paname izvršio dve izmene. Parisa je zamenio Maćado, a Barahona Nurs.

Srbija i na startu drugog dela igre uglavnom kontroliše dešavanja na terenu, ali ne uspeva za sada da stvori ozbiljniju šansu za pogodak. Pored raspoloženih Markovića i Tadića, probudio se i Nemanja Matić.

Ekipa iz Centralne Amerike uspela je da se oslobodi pritiska i iz prve ozbiljnije šanse stigne do izjednačenja. Ponovo je Panama bila opasna iz slobodnjaka, ali je ovoga puta Kintero bio neprecizan, da bi samo nekoliko minuta kasnije Gomes izjednačio. Kintero je poslao lotpu na drugu stativu, Tores je iz klizećeg vratio na prvu stativu, a usamljeni Gomes je zakucao u mrežu – 1:1

Nedugo posle vođstva, Drulović se odlučio za dva nova igrača. Miloš Jojić je u 61. minutu zamenio Zorana Tošića, dok je Filip Đorđević ustupio mesto Alekasndru Mitroviću, pet minuta kasnije.

Pokušali su ‘Orlovi’ agresivnijom i bržom igrom ekspresno da stignu do izjednačenja, a dobru priliku propustio je Aleksandar Mitrović. Tačnije, lopta Kolarova po zemlji kroz peterac bila je preoštra, pa je napadač Anderlehta za malo ostao kratak. Igrači Paname su se posle izjednačenja povukli i zatvorili, čekajući šansu iz kontre.

Najbolju priliku na meču za Srbiju propušta Mitorović u 81. minutu. Levi bek Mančester Sitija je ponovo odlično probio po levom boku i uposlio bivšeg napadača Partizana na ivici kaznenog. Ovaj se odlično zagradio, sačekao golmana da padne, ali šutirao visoko preko gola.

U međuvremenu, igru napušta Lazar Marković, a na terenu je Draga Mrđa, dok je Panama ostala sa igračem manje. Karlos Rodriges je zbog rušenja Dragana Mrđe zaradio drugu javnu opomenu, ali je zbog odbijanja da bez lekara napusti teren dobio direktan crveni karton.

Panama: Mekfarlan, Tores, Rodriges, Paris, Čen, Gomes, Barahona, Enrikes, Kuper, Kintero, Munjoz

Srbija: Stojković, Mitrović, Basta, Ivanović, Kolarov, Matić, Gudelj, Tošić, Tadić, Marković, Đorđević