Prijateljska: Kipar – Srbija 1-3 (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Srbije pobedila je u Nikoziji Kipar 3:1,u prijateljskom meču. Kiprani su poveli golom Makridesa, preokrenuo je Tadić sa dva gola, dok je treći gol za Srbiju postigao Dušan Basta.

Srbiji je meč sa Kiprom poslednji pripremni pred nastavak kvalifikacija i utakmicu sa Hrvatskom na Maksimiru. Meč na GSP stadionu igra se pred poprilično praznim tribinama.

Prvu interesantnu akciju imali su Kiprani, cela naša odbrana je ispala u trećem minutu, ali se domaćini nisu snašli, pa je Ivanović otklonio problem. U petom minutu Kolarov je prošao po levoj strani, a Georgalides je ispustio loptu, na sreću Kiprana pravo u noge jednog od saigrača

Presing srpskog tima po celom terenu donosi često loptu našim igračima već u napadačkoj trećini.

Prvi ozbiljniji udarac zabeležio je Đuričić u 9. minutu, pored leve stative.

Kolarov igra sjajno na početku, tri puta je oduzimao loptu rivalima na polovini Kipra i uklizavanjem izborio korner u 12. minutu, posle kojeg je Ivanović gađao daleko od gola.

Đuričić je u 14. minutu oboren, Jorgos Merkis je prošao dobro jer nije opomenut, usledio je skraćeni korner, a iz akcije koja je usledila jedan od Kiprana igrao je rukom na 17m. Kolarov je iz dva pokušaja samo napucao rivale, usledila je kontra, ali je završni pas Kristofija isekao Nastasić. Na drugoj strani opet je Srbija imala polušansu, ali promene nema.

U 19. minutu Solomu i Kristofi su odigrali dupli pas, centaršut Kristofija za Haralampidesa koji je sâm na zadnjoj stativi, zahvata loptu loše, ali je lopta stigla do Konstantinosa Makridesa, a vezni igrač Metalurha iz Donjecka postiže četvrti gol u karijeri za Kipar – 1:0.

U 22. minutu Tošić je lepo gurnuo loptu u prostor Kuzmanoviću, ovaj sačekao da Đurđić povuče celu kiparsku odbrambenu liniju i odigrao idealnu povratnu, ali to niko nije pratio. Na drugoj strani opet opasni Kristofi preti, ali lopta ide pored gola.

Novi napad Kiprana po desnoj strani, Kristofi je očigledno najraspoloženiji na meču, izborio je korner.

Fantastičnu akciju Đuričića i Tadića u 30. minutu upropastio je mlak udarac Zorana Tošića – dva momka koja za život zarađuju u Holandiji izbacila su atraktivnim potezima celu odbranu Kipra, Tošić je dobio loptu sâm na 8 metara od golmana, ali je Georgijalides odbranio.

Međutim, holandska veza je bila nezaustavljiva – u 33. minutu Đurđić je oteo loptu na 25 metara od kiparskog gola, na odbitak je iz prve reagovao Đuričić sjajnom asistencijom, a Tadić smestio loptu kroz noge kiparskog golmana. Drugi gol na 12 mečeva za bivšu Vošinu zvezdu.

Kiprani su ponovo zapretili u 39. minutu – posle serije iodbitaka prednašim golom (ponovo je odbrana ispala po levom boku) Valentinos Sijelis je naleteo na loptu i poslao je malo pored gola.

U finišu poluvremena većih uzbuđenja nije bilo.

Na samom startu drugog poluvremena Srbija je imala sjajnu šansu – dva napadača koja su ušla na odmoru, Sulejmani i Đorđević, pokušali su da savladaju kiparskog golmana – Miralem je blokiran, a Filipov šut je zakačio jednog defanzivca i završio u korneru.

Već u sledećem minutu Srbija je preokrenula – posle pasa Kolarova, koji je u nastavku meča preuzeo traku od Ivanovića, i centaršuta Sulejmanija, dva kiparska igrača reagovala su nespretno, a Tadić doneo prednost Srbiji.

Naša selekcija se sasvim razigrala, posebno Đuričić, Đorđević, Sulejmani, a Đorđević je u 53. minutu pogodio stativu. Nekoliko minuta kasnije Sulejmanijeva peta otvorila je Basti celu desnu stranu, ovaj centrirao za Đorđevića, koji je ostao za stopu prekratak dok je nemoćna kiparska odbrana samo gledala.

Usledio je period igre nižeg intenziteta, sa dosta izmena u kiparskoj selekciji i bez prilika.

Od sredine poluvremena Srbija je opet krenula bolje, a ključni igrač meča Filip Đuričić ponovo je pokrenuo akciju koja je dovela do trećeg gola. On je sačekao da Antonio Rukavina prodre po desnoj strani, poslao mu idealnu loptu, bek Valjadolida jednako dobro poslao pred gol, a tamo se našao Dušan Basta za 3:1.

Finiš meča doneo je niži ritam igre i još nekoliko pokušaja atraktivnih akcija za našu selekciju.

Opšti utisak iz Nikozije je veoma dobar. Filip Đuričić igrao je izvanredno, Dušan Tadić takođe, a u njihov ritam su se odlično uklopili i ostali napadači. U odbrani je bilo nesigurnosti, posebno po levoj strani, gde je u prvom poluvremenu Kolarov igrao previsoko, ali ga je Mihajlović malo povukao u nastavku, pa Kipar više nije stvorio nijednu priliku.