Prijateljska: Grčka – Srbija 0:2 (VIDEO)

Srbija povela golom Radosava Petrovića u 60, a u poslednjim sekundama Nemanja Gudelj savladao nemoćnog Glikosa

Šta to vredi pobeda nad Grčkom kada još uvek lečimo rane od poraza sa Danskom. Srbija je dobila poslednju utakmicu u ovoj godini, savladavši u prijateljskom meču u Hanji Grčku sa 2:0 (0:0), ali ova pobeda joj ništa ne znači. Mnogo bi bilo bolje da smo pre neki dan pobedili Dansku i da sa novom nadom čekamo nastavak kvalifikacija na proleće.

Očigledno uzdrmani posle poraza, Grci od Farskih Ostrva, a mi od Danske, i kod jednih i drugih osećao se umor.Stekao se utisak kao da su igrači jedva čekali da odrade i ovaj posao, pa da se vrate svojim klupskim svakodnevicama.

Grci su na početku utakmice imali veću kontrolu lopte. Privremeni selektor Srbije Radovan Ćurčić opredelio za nekoliko promena u timu, u odnosu na poslednji susret sa Danskom. Kapiten Ivanović i Maksimović igrali su na poziciji centralnih bekova, dok su Duško Tošić i Tomović zauzeli mesto po bokovima.U napadu su šansu dobili Mitrović i Jojić.

S druge strane i domaćin koji se odlučio da smeni Ranijerija posle iznenađujućeg poraza od Farskih Ostrva, dobro je promešao karte uoči meča sa Srbijom.

Lazaros Hristodopulos je u 21.minutu prošao Ivanovića u našem šesnaestercu, potom ga je s leđa zakačio Tomović, doduše, bez ikakve namere da ga obori,pa je sudija s pravom pustio da se igra nastavi, iako su Grci tražili prekršaj za najstrožu kaznu.

Srbija, koja se pošteno obrukala protiv Danske i igrom i rezultatom,nikako nije uspevala da se ozbiljnije nametne, kao da je strah obuzeo naše fudbalere.

Prvi šut u gol imali su domaći fudbaleri kada je igrač Olimpijakosa Manijatis šutirao sa preko 25 metara, međutim, nije bilo opasnosti za naš gol. Uzvratio je na drugoj strani brzo Zoran Tošić iz slobodnog udarca.

Naša reprezentacija je u prvom poluvremenu često vraćala loptu na svoju polovinu, jednostavno, nije bilo igrača koji bi prihvatio odgovornost i odlučnije krenuo napred ka golu Glikosa. Tošić je u 38.minutu dobro uzdrmao domaćeg čuvara mreže, koji je posle jakog i preciznog šuta prvotimca CSKA napravio odličnu paradu.

U drugom poluvremenu Srbija se opredelila za nešto ofanzivniju igru. Ćurčić je zahtevao od igrača u poluvremenu da se što više primaknu golu protivnika i takva taktika se isplatila. Naša reprezentacija je u 60.minutu nakon idealnog centaršuta Zorana Tošića sa desne strane uspela da povede. Najviši u skoku pred golom Grka bio je Petrović i glavom matirao nemoćnog Glikosa: Grčka – Srbija 0:1!

Tada su Grci izvršili dvostruku izmenu u nadi da što pre stignu do izjednačenja. U našem timu šansu su dobili Lazović i Đuričić, umesto Markovića i Jojića. Srbija je strpljivo i ljubomornočuvala vođstvo, dok je Nemanja Gudelj u 90.minutu topovskim udarcem sa preko 30 metara samo potvrdio pobedu Srbije na Kritu!

Srbija

Panagiotis Glykos Vladimir Stojković 59 (Mac; Isr)
Avraam Papadopoulos Branislav Ivanović 76 (Che; Eng) (C)
Vassilis Torosidis (C) Nenad Tomović 16 (Fio; Ita)
Loukas Vyntra Nikola Maksimović 5 (Tor; Ita)
Konstantinos Manolas Duško Tošić 14 (Gen; Tur)
Lazaros Christodoulopoulos Nemanja Matić 18 (Che; Eng)
Panagiotis Giorgios Kone Zoran Tošić 62 (CSKA; Rus)
Giannis Maniatis Radosav Petrović 40 (Gen; Tur)
Andreas Samaris Miloš Jojić 5 (BrD; Ger)
Charalampos Mavrias Lazar Marković 17 (Liv; Eng)
Stefanos Athanasiadis Aleksandar Mitrović 10 (And; Bel)

Selektor Selektor
Kostas Tsanas Radovan Ćurčić 6

Zamene Zamene
61′ Michail Bakakis Torosidis 66′ Danko Lazović (Par) 47 Marković
64′ Alexandros Tziolis Kone 66′ Filip Đuričić (Mai; Ger) 19 Jojić
64′ Theofanis Gekas Athanasiadis 82′ Nemanja Gudelj (AZ; Ned) 9 Petrović
71′ Dimitris Kolovos Mavrias 88′ Stefan Mitrović (Fre; Ger) 6 Maksimović
73′ Vagelis Moras Manolas 89′ Antonio Rukavina (Vil; Esp) 30 Z. Tošić
79′ Petros Mandalos Samaris