‘Orlovi’ kažnjeni za promašaje, Australija poslala Srbiju kući! (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Srbije završila je sa nastupima na Mondijalu porazom od Australije sa 2:1. U meču u kome je pobeda vodila “orlove” dalje naši reprezentativci su promašili pet kolosalnih šansi pre nego što su se rezerve “sokerusa” pobrinule da kazna bude prilično bolna.

Sjajan ali neefikasan nastup “orlova” obeležio je prvi deo utakmice, u kome su četiri odlične prilike stvorili srpski reprezentativci a samo čudo spaslo je Australijance debakla.

Krasić je u 12. minutu imao najbolju šansu kada je obišao golmana Švarcera a potom šutirao iznad prečke, a pet minuta kasnije je sa istog mesta i Kuzmanović bio neprecizan. Usledile su kolosalne prilike za Ivanovića, kome je čuvar mreže “sokerusa” ukrotio udarac upućen sa ivice peterca, da bi seriju zatvorio pokušaj Žigića glavom koji je Jabulani poslao pokraj željenog mesta.

Uz odličnu igru defanzivaca “orlova” koji su uz dve pomalo panične intervencije potpuno primirile Australijance u njihovim nastojanjima da povedu, činilo se da u nastavku sledi sigurna pobeda jer je bilo nezamislivo da se serija promašaja u sjajnim šansama nastavi. Desilo se upravo suprotno. Niti je serija nastavljena, niti je rival ostao u podređenom položaju.

Srbija je Mondijal završila sa dva postignuta i tri primljena pogotka, dva crvena kartona i dva skrivljena penala.

Brutalni startovi “sokerusa” obeležili su početak drugog poluvremena, kada je urugvajski sudija Larionda očajnom procenom dozvolio da Australijanci nastave meč sa 11 igrača. Vilkšir je brutalno pokosio Ninkovića, sa leđa i pritom sa dve noge, ali je za to dobio samo žuti karton što se kosi sa fudbalskom i logikom koju nalažu pravila igre. To isprva nije omelo “orlove” da nastave sa dobrim akcijama, ali su i rivali bivali sve opasniji.

Izmene za kojima je posegao selektor Antić, koji je uveo Tošića i Pantelića umesto Krasića i Žigića koji je imao odličnu priliku u 53. minutu, dale su manji efekat od poteza njegovog kolege Verbeka: rezervista Čiperfild je nedugo po ulasku na teren idealno centrirao sa desnog krila, a Tim Kejhil glavom matirao Stojkovića za šok “orlova”.

Samo četiri minuta kasnije usledio je novi udarac za nade čitave nacije. Još jedan rezervni igrač “sokerusa”, Holman, savladao je golmana Srbije udarcem sa 30-ak metara, a “žabica” je bila kobna što Jabulani nije zaustavljen.

Našli su se naši reprezentativci pred nemogućom misijom, bila su im potrebna dva postignuta gola, pa je Antić u igru poslao sveže snage. Upravo su one omogućile da se deficit prepolovi, jer je nakon šuta Tošića sa desne strane Švarcer odbio loptu pravo ka Pantelića koji je uspeo da postigne pogodak. Ostalo je šest minuta igre, šest minuta nade a kada se činilo da sledi sjajna prilika za izjednačenje, jer je penal bio očigledan zbog igranja rukom Kejhila, sudijska pištaljka Urugvajca Larionde ostala je nama. Kao i svi mi posle ovakvog ishoda.

Australija – Srbija 2:1 (0:0)

Nelspruit – Stadion: Mbombela; Gledalaca: oko 37.000; Sudija: Horhe Larionda (Urugvaj); Žuti kartoni: Bičam, Vilkšir, Emerton – Luković;

Strelci: Kejhil 69, Holman 73 – Pantelić 84

Australija: Švarcer, Nil, Ćulina, Bičamp, Vilkšajr (od 82. Garsija), Valeri (od 66. Holman), Karni, Brešano (od 66. Čiperfild), Kejhil, Kenedi

Srbija: Stojković, Obradović, Luković, Vidić, Ivanović, Stanković, Ninković, Kuzmanović (od 77. Lazović), Krasić (od 62. Tošić), Jovanović, Žigić (od 67. Pantelić)