Niste ni za Palilulac! Katar – Srbija 3:0 (3:0)

Ubedljiv poraz reprezentacije Srbije sastavljene od domaćih igrača u Dohi – 0:3

Izgleda da je Slavoljub Muslin bio u pravu kada je nedavno, saopštavajući spisak za utakmice sa Moldavijom i Austrijom, istakao da u Superligi nema fudbalera za A tim.

Ova tvrdnja pokazala se večeras kao realnost u Kataru, gde je elitni rang srpskog fudbala pao na ispitu i doživeo veliki poraz.

Eksperiment Fudbalskog saveza Srbije nije uspeo. Iako se radi o nezvaničnoj utakmici, i to što su ekipu Srbije činili samo igrači iz Superlige, ubedljiv poraz od 3:0 i krčmenje ionako srozanog ugleda nikako nam nije bilo potrebno.

Ali, to samo govori o (ne)kvalitetu ovdašnje lige, i verovatno da ne bi bilo ništa drugačije ni da su putovala četvorica fudbalera Vojvodine kojima klub to nije dozvolio.

Orlovi Superligaši pali su u prvom poluvremenu, a glave im je došao Urugvajac Sebastijan Sosa, fudbaler koji punih 12 godina nastupa u Kataru. Čak tri puta je matirao Filipa Klajića i naterao ga da dobro zapamti debi u nacionalnom timu, ali je napravio i pravi dar-mar našem timu i bio nemilosrdan. Prvi gol dao je u 24. minutu i to nakon što je dva puta šutirao neometan, a drugi glavom koji minut kasnije posle centaršuta Tabate. Tačku na sjajno prvo poluvreme svoje selekcije naturalizovani Kataranin je stavio u 43. minutu, nakon što je sve sam uradio. Istrčao je sam kontru i po treći put matirao Kljajića za 3:0.

Sigurno da nije bilo prijatno selektoru Muslinu u tim trenucima, bez obzira na prijateljski karakter susreta, koji je odigran bez prisustva publike. Na zahtev domaćina, meč u Dohi je bio zatvorenog tipa, pa moramo da istaknemo i da ga nismo gledali, i ne možemo da sudimo, ali da rezultat dosta govori o tome kako je reprezentacija Srbije igrala večeras.

Izmene koje je srpski selektor izvršio na poluvremenu donekle su dale rezultate i poboljšale igru, ali bez neke veće utehe. Najbolju šansu za Orlove propustio je Urošević koji je tukao glavom u 58. minutu na pas Poletanovića. Vezista Crvene zvezde dobro je šutirao i u 76. minutu sa distance, ali je bio neprecizan i to su bile šanse našeg tima.

Srbija je na ovom meču nastupila u sastavu: Kljajić, Petković (od 46. Ćirković), Maraš, Milenković (od 46. Kovačević), Miletić (od 46. Urošević), Poletanović, Mladenović (od 46. Plavšić), Ristić (od 46. Stanojević), Jovanović, Stanković, Ožegović (od 46. Gobeljić).