Napoli ubedljiv protiv Lacija (VIDEO)

Fudbaleri Napolija ubedljivo su savladali Lacio 4:1, u derbiju 24. kola italijanske Serije A.

Domaćin je meč prelomio početkom drugog poluvremena sa dva gola u nizu za preokret na 3:1.

Lacio je poveo već u trećem minutu golom de Fraja, da bi krajem prvog dela igre izjednačio Kaljehon.

Međutim, desetak minuta unutar drugog dela igre meč je rešen. Volas autogolom donosi preorket Napoliju u 54, da bi samo dva minuta kasnije Zjelinski povećao na 3:1.

Konačan rezultat postavlja Dries Mertens 17 minuta pre kraja. Najbolji igrač Lacija Sergej Milinković-Savić je bio izuzetno aktivan, imao je nekolko šuteva ka golu domaćina, ali su ga defanzivci Napolija dobro držali daleko od šesnasterca i ostavljali mu minimum prostora za reakciju.

Napoli je ovom pobedom zadržao prvo mesto na tabeli sa bodom više od Juventusa, dok je Lacio treći sa 46. Drugim porazom u nizu Rimljani su ugrozili poziciju koja vodi u Ligu šampiona.