Na današnji dan: Jugoslavija izvadila vizu za Svetsko prvenstvo u Brazilu!

Dva gola postigao je Prvoslav Mihajlović, dok je strelac pobedonosnog gola u produžetku bio Željko Čajkovski

Na današnji dan, 11. decembra 1949. odigrana je čuvena majstorica za odlazak na Svetsko prvenstvo 1950. u Brazilu.

Posle dva neuspeha u kvalifikacijama (1934. i 1938), reprezentacija Jugoslavije je uz dosta drame obezbedila pravo da po drugi put nastupi na završnom turniru prvenstva sveta. Plavi su u kvalifikacionoj grupi dva puta savladali Izrael (6:0 u Beogradu i 5:2 u Tel Avivu), dok su sa Francuzima u oba navrata remizirali (po 1:1 u Beogradu i Parizu).

Pošto su “trikolori” takodje osvojili maksimalan broj bodova u okršajima sa Izraelom, morala je da bude odigrana “majstorica”.

Domaćin meča odluke bila je Firenca, 11. decembra 1949, a plavi su tek posle produžetaka pobedili rezultatom 3:2 i plasirali se na Mundijal. Francuska je u 83. minutu povela sa 2:1, minut kasnije iz penala je izjednačio dvostruki strelac Prvoslav Mihajlović, a trijumf je u 113. minutu doneo Željko Čajkovski.