Muslin debitovao pobedom (VIDEO)

Srbija – Kipar 2:1 (2:1)

Na svom debiju na klupi Srbije Slavoljub Muslin je upisao pobedu nad Kiprom 2:1. Strelci za Srbiju bili su Mitrović i Tadić, Maksimović je dao autogol

Iskusni stručnjak je izveo postavu sa pet defanzivaca, ali je Srbija od starta napadala i u prvih deset minuta povela sa 2:0.

Tadić je već u drugom minutu uspeo da asistira Aleksandru Mitroviću koji je uspeo da savlada golmana Kipra Georgalidesa. Srbija je i posle toga nastavila da napada, a čuvar mreže gostiju se istakao u sedmom minutu.

U kontri je najbrži bio Mitrović. šutirao je sa desne strane, a Georgalides se ispružio koliko je dug i uspeo kratko da odbije loptu. U naletu je bilo nekoliko igrača, ali je na kraju štoper Kiprana uspeo da otkloni opasnost.

Već u desetom minutu bilo je 2:0 posle šuta Dušana Tadića. Ofanzivni vezista Sautemptona je ostao sam na dvadesetak metara od gola gostiju, imao je vremena da se namesti i šutne. Lopta se odbila od jednog defanivca Kipra i promenila pravac, te je ušla u mrežu Gerogalidesa koji je odleteo u drugu stranu.

Tadić je nastavio sa sjajnom igrom, pa je u 24. minutu kreirao sjajnu priliku. Poslao je preciza pas u protivnički šesnaesterac ka Filipu Mladenoviću koji je utrčavao. Nekadašnji defanzivac Crvene zvezde je šutirao, ali se lopta od leve stative odbila u gol-aut.

Kipar je smanjio rezultat u 32. minutu bez ikakve igre. Nikola Maksimović je poslao loptu unazad ka Damiru Kahrimanu, ali je pas bio neprecizan i prejak, pa je lopta otišla u mrežu i gosti su smanjili na 2:1.

Samo dva minuta kasnije ‘Orlovi su opet mogli do prenosti od dva gola. Antonio Rukavina je u jednom od prvih napada posle primljenog gola sjajno šutirao, ali je okvir gola opet spasio Georgalidesa.

Sotiru je u samom finišu prvog poluvremena propustio veliku šansu. Bio je sam u kontri i mogao je da prođe Damira Kahrimana, ali je odlučio da isceira faul. To mu nije prošlo i umesto izjednačenja dobio je žuti karton.

Na startu drugog poluvremena selektor Muslin je napravio pet izmena. Mladenovića je zamenio Kolarov, najboljeg pojedinca u prvom poluvremenzu Dušana Tadića zamenio je Adem Ljajić. Andrija Živković je zamenio Filipa Kostića, a Pavlović i Grujić su ušli umesto Matića i Mitrovića.

Ljajić i Živković su odmah zapretili, u 48. minutu su kreirali odličnu akcju, ali se mreža Kiprana nije zatresla. Deset minuta kasnije šutirao je Ljajić, ali je lopta otišla preko prečke.

Igrao se 74. minut kada su Ljajić i Živković promašili najveću priliku na meču. Srbija je imala kontru 3 na 1, Ljajić je oklevao i spetljao se, ali je uspeo da prebaci loptu na suprotnu stranu ka Živkoviću. Iako ga niko nije čuvao doskorašnji krilni fudbaler Partizana je šutirao pored gola.

U 75. minutu Aleksandar Sedlar je zamenio odličnog Aleksndra Rukavinu.

Poslednju šansu na meču imali su gosti. U 92. minutu Damir Kahriman je neoprezno istrčao i zamalo da bude lobovan. Kiprani su tražili penal zbog kontakta u šesnaestercu, ali je sudija ipak odličio da ne dosudi najstrožu kaznu. Srbija je tako posle furioznog početka meča jedva uspela da sačuva pobedu.