Mitrović tvorac trijumfa nad liderom Čempionšipa! (VIDEO)

Tim Slaviše Jokanovića upisao je osmu pobedu za redom kod kuće u ligi, kao i četvrtu bez primljenog gola.

Fudbaleri Fulama savladali su na svom terenu Vulverhempton rezultatom 2:0 u 34. kolu Čempionšipa, a srpski napadač Aleksandar Mitrović bio je strelac veoma lepog gola u 71. minutu.

Najbolji strelac Fulama Rajan Sesenjon doveo je ekipu menadžera Slaviše Jokanovića u vođstvo u 38. minutu, pošto je prethodno udarac Aleksandra Mitrovića zaustavio golman Vukova Džon Rudi.

Sesenjonu je to bio 13. gol u sezoni, a osmi od početka kalendarske godine, pa je tako drugi najbolji stelac u sve četiri engleske lige, dok je prvi ofanzivac Mančester Sitija Serhio Aguero sa devet pogodaka.

U 71. minutu se u strelce upisao i srpski napadač Aleksandar Mitrović, koji je na drugom uzastopnom meču matirao protivničkog golmana, za svoj drugi gol od kada je prešao na pozajmicu u Fulam iz Njukasla.

On se odlično probio do šesnaesterca Vukova, oslbodio se svih pratilaca, da bi preciznim udarcem sa oko 20 metara po zemlji pogodio donji desni ugao protivničkog gola.

Fulam se revanširao Volvsu za poraz u prvom delu sezone od 2:0, a tim Slaviše Jokanovića može da se pohvali osmom pobedom zaredom kod kuće u ligi, kao i četvrtom bez primljenog gola.

Vulverhempton je prvi put u sezoni na tri meča bez pobede, ali je i dalje prvi na tabeli sa 73 boda.

Fulam je, takođe, prekinuo loš niz rezultata protiv Vukova, jer je pobedio prvi put posle marta 2012. godine. Jokanovićeva ekipa je sada peta na tabeli Čempionšipa sa 59 bodova.