Mitrović strelac u superkupu Belgije! (VIDEO)

Fudbaleri Anderlehta osvojili su Superkup Belgije, a Mitrović je na najbolji način odgovorio na prozivke trenera Anderlehta Albanaca s Kosova Besnika Hasija

Fudbaleri Anderlehta osvojili su Superkup Belgije pošto su savladali ekipu Lokerena sa 2:1, a srpski napadač Aleksandar Mitrović postigao je prvi gol na utakmici.

Mitrović je u 29. minutu postigao vodeći gol za Anderleht, ali je Lokeren izjednačio u 73. minutu preko Hamdija Harbauija.

Anderleht je u sudijskoj nadoknadi vremena ipak stigao do prvog trofeja u novoj sezoni, pošto je igrač Lokerena Denis Odoi postigao auto-gol.

Mitrović je na taj način najbolje odgovorio na prozivke trenera Anderlehta Albanaca s Kosova Besnika Hasija, koji ga je prvog dana priprema  javno kritikovao, pa čak želeo i novčano da ga kazni jer je na pripreme došao s viškom kilograma, a zamerio mu je i što se nije pridržavao programa tokom leta.

Mitrović nije mnogo mario za to, rekao je da je prvi put posle dve godine dobio vremena za odmor, da je bio na letovanju i da će se brzo vratiti u staru formu.

Međutim, uprkos dobroj igri i postignutom golu Mitrović je završio meč već posle prvog poluvremena. Naime, reprezentativca Srbije zamenio je argentinac Matijas Suarez.

U sastavu Anderlehta bio je i Luka Milivojević koji je odigrao celu utakmicu.