Mitrović odigrao nekoliko minuta u porazu od Lestera (VIDEO)

Fudbaleri Lestera pobedili su Njukasl u 16. kolu Premijer lige sa 3:2 u meču u kom je minute bar na kašičicu dobio i srpski internacionalac Aleksandar Mitrović.

Mitrović je posle prilično dugog perioda u kom je rezerva, ušao umesto Hoselua u 88. minutu jer je Rafael Benites pokušao da sustigne Lester pojačanjem napada.

Krenulo je idealno po Njukasl. Već u četvrtom minutu je sevnula brza akcija po levoj strani, Gejl je istrčao sa loptom, ubacio je na desetak metara od gola, odakle pogađa Hoselu za 1:0.

Lester već do 20. minuta ima u rukama izjednačenje koje solo akcijom i snažnim udarcem sa 25 metara donosi Rijad Mahrez. Treći gol na utakmici čekao se do 60. minuta kada su Ležen i Hejden previše ležerno izašli da zatvore Greja.

Olbrajton je spustio loptu ofanzivnom igraču Lestera, a ovaj je iz kaznenog prostora zakucao u mrežu Daloua za preokret i 2:1.

Asistent kod prvog gola Dvajt Gejl i sam pogađa za izjednačenje u 73. minutu preciznim šutem po zemlji, da bi konačan rezultat postavio Peres nespretnom intervencijom i autogolom u 87. minutu.

Peres je pokušao da oduzme loptu Mahrezu koji je bio u stopostotnoj prilici ispred gola Njukasla, ali je umesto toga sam ugurao loptu u mrežu tima Rafe Benitesa.

Njukasl je i dalje u žestokoj borbi da se odmakne od zone ispadanja jer je na 16. mestu sa 15 bodova. Lester je osmi sa 23 boda.