Milinković-Savić sa dva gola obeležio svoj 100. meč u dresu Lacija (VIDEO)

Fudbaleri Lacija savladali su Kjevo sa 5:1 (2:1). Strelac dva prelepa pogotka bio je Sergej Milinković-Savić kojima je trasirao put ka pobedi.

Milinković-Savić je odigrao još jedan maestralan meč u dresu Lacija, 100. u dresu kluba iz Rima, postigao je dva prelepa pogotka nakon izjednačenja Kjeva i prelomio meč na Olimpiku.

Lacijali su poveli u 23. minutu golom Alberta. Kjevo je izjednačio samo dva minuta kasnije preko Pućarelija. Potom je na scenu stupio Sergej Milinković-Savić.

Svoj prvi gol Sergej je postigao u 32. minutu susreta. Sjajan šut sa ivice šesnaesterca završio je u donjem desnom uglu golmana Sorentina.

Meč je prelomljen u 68. minutu. SMS je sjajno utrčao u kazneni prostor i iskoristio dodavanje Lukasa Leive i sjajnim volejom ponovo matirao golmana Kjeva.

Do kraja meča u strelce su se upisali i Bastos u 84. minutu, kako i Nani u 86.

Sampdorija je pobedila Fiorentinu sa 3:1. Sve golove za pobednika postigao je Kavaljarela, koji je bio precizan u 30, 60. i 68. minutu. Jedini gol za Fiorentinu postigao je Sančez u 80. minutu.

Bolonja je savladala Benevento sa 3:0 i tako prekinula seriju od dve uzastopne pobede fenjeraša Serije A. Strelci za Bolonju bili su Destro u 35. minutu, De Majo u 73. i Džemaili u 88.

Za Benevento je debitovao reprezentativac Srbije Filip Đuričić, koji je zamenjen u 66. minutu susreta.