Mihajlović srušio Romi snove o tituli! (VIDEO)

Sampdorija je ponovo u seriji

Tim Siniše Mihajlovića je u sred Rima slomio zube Vučici, vratio se u igru za Evropu i praktično promovisao Juventus u novog/starog šampiona Italije – 2:0.

Toti i saigrači su bili svesni da samo pobedama mogu da produže nadu i trku sa Starom damom, ali posle poraza nemaju više šta da traže – 14 bodova prednosti je teško dostižno.

Sampdorija je zato vezala treću uzastopnu pobedu, ima isti broj bodova kao i petoplasirana Fiorentina, dok četvrtoplasirani Napoli beži samo jedan bod.

Roma je od početka meča krenula na sve ili ništa. Ređale su se šanse kao na traci, pretio je Toti, potom čak tri puta Žervinjo, ali na golu je stajala prava hobotnica – Emilijano Vivijano. Golman kluba iz Đenove je pogotovo u finišu prvog dela igre dovodio do ludila igrače i navijače Rome.

I kako to obično biva, posle promašenih zicera, usledila je kazna. Silvestri je u 60. minutu kaznio pasivnu obranu domaćina i praktično najavio slavlje u Rimu. Pokušala je Vučica da se podigne, međutim, ništa nije bilo od toga. Luis Murijel u 78. minutu zadaje poslednji udarac, postiže čak četvrti gol Romi, i stavlja tačku na ovaj meč.

Već viđeni poraz najteže je pao Keiti, koji je u 81. minutu zaradio dva brza žuta kartona zbog svađe sa sudijom, pa je samo dodatno poremetio planove treneru Rudiju Garsiji za naredne mečeve.