Miha slavio na Olimpiku, sudije oštetile Lacio (VIDEO)

Sergej Milinković-Savić odigrao je meč ispod proseka za svoje standarde, Dušan Basta je na terenu bio od 55. minuta, Vanja Milinković-Savić nalazio se na klupi Torina, kao i Adem Ljajić.

Ekipa Torina koju sa klupe vodi srpski trener Siniša Mihajlović savladala je rimski Lacio (3:1) na Olimpijskom stadionu, prvi put od 1993. godine!

Ali, umesto o igri, golovima i obaranju rekorda starom 24 godine, narednih dana više će se diskutovati o arbitraži Pjera Đakomelija, čije su odluke mahom išle na štetu domaće ekipe.

Možda ključni detalj dogodio se u sudijskoj nadoknadi. “Lacijali” su reklamirali penal, zbog igranja rukom Jago Falkea u svom šesnaestercu.

Glavni sudija Đakomeli je smatrao da namerna igra rukom nije postojala, a nakon što je odgledao šta se desilo putem video tehnologije (VAR), umesto jedanaesterca za domaćina, isključen je najbolji strelac domaćih Ćiro Imobile, koji je naseo na provokaciju iskusnog Nikolasa Burdisa.

“Bikovi” su prednost igrača više realizovali već u 54. minutu , kada je Aleks Berenguer pogodio za vođstvo Torina od 1:0.

Deset minuta kasnije, Tomas Rinkon je postigao sjajan gol za 2:0, da bi u 69. minuti Luis Alberto vratio nadu Laciju da može izbeći poraz.

Tu nadu je brzo ugasio Simone Edera, koji je još jednim lepim golom doneo Torinu vođstvo od 3:1 i pobedu nakon četiri vezana remija.

Uprkos tome što je utakmica ostala u senci sudijske odluka na štetu Lacija, treba odati priznanje i ekipi Siniše Mihajlovića koja je na Olimpiku odigrala jedan zaista dobar meč.