Matić asistencijom ostavio Čelsi u trci (VIDEO)

Mučio se Čelsi da realizuje svoje šanse protiv Svonsija, imao u tom duelu 34. kola Premijer lige i igrača više, i to još od 16. minuta, no tek je asistencija Nemanje Matića pokrenula “plavce” koji su golom koji je postigao Demba Ba trijumfovali sa 0:1 i ostali u šampionskoj trci.

Borba za titulu u Premijer ligi odavno nije bila ovoliko zanimljiva, Liverpul je pobedio Mančester siti sa 3:2 i umakao mu na sedam bodova prednosti, istina – “građani” imaju dva meča manje, a na “-2” u odnosu na “crvene” i dalje je Čelsi.

Ekipa Žozea Murinja je bila daleko bolji rival od domaćina, šutirala je čak 26 puta ka golu Svonsija, no preciznost kao da je bila zauzeta na nekom drugom mestu.

Od svih tih udaraca, samo tri su išla u okvir gola, a najvažniji je bio onaj u 68. minutu.

Tada je naš reprezentativac Nemanja Matić uočio u napadu svog saigrača, Demba Ba je to dodavanje iskoristio da se oslobodi čuvara, pobegne u levu stranu i, iako ne toliko snažnim šutem, pošalje loptu ispod golmanovih ruku za konačnih i više nego dovoljnih 0:1 na semaforu.

Čelsi je, sa dva boda zaostatka za vodećim Liverpulom, u prilici da postane šampion Engleske ako pobedi u sva četiri svoja preostala meča u Premijer ligi. Problem za “plavce” je što ih gostovanje Liverpulu očekuje između dva meča sa Atletikom u Ligi šampiona.