Luka Milivojević doneo pobedu Palasu na gostovanju protiv Sautemptona

Ekipa Kristal Palasa slavila je na gostovanju protiv Sautemptona 2:1, a pobedonosni gol postigao je Luka Milivojević u 80. minutu.

U 22. kolu Premijer lige, izabranici Roja Hodžsona uspeli su da dođu do veoma važna tri boda, dok su “Sveci” i dalje u očajnoj formi.

Luka Milivojević je za vikend bio tragičar Palasa, pošto je u nadoknadi vremena promašio penal za pobedu nad Sitijem, međutim sve se vratilo na ovom meču.

Domaći su poveli preko Šejna Longa u 17. minutu i taj rezultat bio je na snazi do 69, kada gosti dolaze do izjednačenja. Tausend je poslao loptu u kazneni prostor, Benteke ju je spustio Mekarturu koji je postigao gol – 1:1.

Potpuno preokret desio se samo 11 minuta kasnije. Tausend je poslao loptu Milivojeviću, a ovaj je iz prve sa nekih 25 metara poslao preciznu loptu, prema kojoj se Mekarti nije ni bacio, jer nije imao šanse.

Milivojević je tako doneo veliko slavlje Palasu koji se sada 14. sa 22 boda, dok je Sautempton jednu poziciju iznad ispadanja. Dušan Tadić odigrao je 79. minuta za domaći sastav kada ga je zamenio Redmond.