Liga šampiona: Matić doneo pobedu Čelziju! (VIDEO)

U mečevima drugog kola Lige šampiona, pobedu Čelsiju u Lisabonu protiv Sportinga doneo je srpski reprezentativac Nemanja Matić.

U drugom meču grupe G, slovenački Maribor je nastavio sa sjajnim rezultatima ove sezone, pošto je osvojio bod u Gelzenkirhenu protiv Šalkea – 1:1.

Najspektakularniji meč večeri odigrali su Pari Sen Žermen i Barselona u Parizu u grupi F, gde smo videli čak pet golova. Barselona se dva puta vraćala u meč posle samo minut, ali su domaći uspeli da izdrže i slave na kraju – 3:2.

APOEL i Ajaks odigrali su nerešeno u Nikoziji – 1:1, uz arbitražu Milorada Mažića, u preostalom meču grupe F.

Mančester Siti nastavio je sa lošim rezultatima u Ligi šampiona, treću godinu zaredom, jer je odigra nerešeno protiv odlične Rome na Etihadu – 1:1, pa se posle poraza u prvom kolu protiv Bajerna nalazi u novoj teškoj situaciji.

Prvi meč dana odigran je u Moskvi, u prvom meču grupe E, u tradiconalnom terminu od 18 sati, a šampion Nemačke Bajern upisao je minimalan trijumf protiv CSKA.

Sjajne mečeve videli smo i u grupi H, a posebno uzbudljivo bilo je u Ljvovu, jer je Šahtjor prokockao dva gola prednosti protiv Porta. Portugalcima je bod doneo Džekson Martines sa dva gola u samo pet minuta, a drugi put je bio precizan u 94. minutu za konačnih – 2:2. Dok je BATE Borisov, za koji je Filip Mladenović odigrao ceo meč, stigao do trijumfa na Atletik Bilbaom – 2:1.

Nemanja Matić i Branislav Ivanović odigrali su ceo meč za ‘Plavce’, a visoki Ubljanin doneo je sva tri boda svojoj ekipi. Srbin se odlično iskrao na drugu stativu, i lako smestio loptu u mrežu Patrisija.

Ipak. spektakl večeri viđen je na Parku Prinčeva, gde je seriju golova otvorio David Luiz posle deset minuta igre. Ipak, samo 106 sekundi kasnije Mesi je krunisao fenomenalnu akciju u pet poteza sa Nejmarom i inijestom. Verati je zatim kaznio loše istrčavanje Ter-Stegena, da bi Matuidi u 54. minutu doneo dva gola prednosti Parižanima. Opet smo videli eksperesan odgovor Barselone, ovoga puta od stane Nejmara, ali je domaći tim uspeo da sačuva sva tri boda i preuzeo čelo grupe.