Liga Kup: Marković zamenjen u produžetku, Liverpul ide dalje nakon maratonske serije penala! (VIDEO)

Liverpul je nakon 1:1 posle 90 minuta i 2:2 posle produžetaka uspeo da eliminiše Midlsbro iz daljeg toka takmičenja posle maratonske penal serije u kojoj se šutiralo 14 serija!

Večeras je na Enfild Roudu odigrana dramatična utakmica Liga kupa Engleske, u kojoj je Liverpul tek nakon serije penala savladao Midlzboro 2:2 (13:12 – penalima) i tako prošao u narednu rundu ovog takmičenja.

Poveli su domaći golom tinejdžera Džordana Rositera, proizvoda Liverpulove akademije, kome je bilo potrebno manje od 10 minuta da postigne gol.

Gosti su izjednačili preko visokog Adama Riča u 62. minutu, što je bio i konačan ishod regularnog dela.

U produžetku, do prednosti ponovo stižu “crvenI”, i to preko rezerviste Susa u 109. minutu. Mladi Španac je koji minut ranije zamenio Lazara Markovića.

Nekoliko trenutaka pre nego što je sudija označio kraj drugog produžetka, nespretni Kolo Ture je Bamfordu dozvolio da izjednači u zaustavnom vremenu.

Usledila je maratonska penal-serija, u kojoj se domaći su u petoj seriji propustili priliku da stave tačku na trijumf pošto je Sterlingu odbranjen penal a onda je maraton postao sve do 14. serije kada je Suso doneo Liverpulu prednost od 14:13 a Adoma je bio neprecizan pa je utakmica završena konačnim rezultatom 16:15 za Redse.