Liga Evrope: Asistencija Obradovića sprečila pobedu Junajteda! (VIDEO)

Četiri minuta pre kraja Leander Dendonker je glavom zatresao mrežu gola Serhija Romera, posle sjajnog centaršuta Ivana Obradovića sa leve strane.

Fudbaleri Mančester Junajteda remizirali su sa Anderlehtom 1:1 u Briselu, u prvom meču četvrtfinala Lige Evrope.

“Crveni đavoli” su poveli golom Henriha Mhitarjana, posle sjajne akcije njegovih saigrača u 37. minutu.

Međutim, četiri minuta pre kraja Leander Dendonker glavom trese mrežu gola Serhija Romera, posle sjajnog centaršuta Ivana Obradovića sa leve strane. Bio je to prvi šut Anderlehta u okvir gola engleskog velikana, iako je domaćin u petom minutu drugog poluvremena propustio sjajnu šansu za izjednačenje, Masimo Bruno je promašio gol.

S druge strane, Junajted će da žali za stativom Džesija Lingarda iz 18. minuta, nakon što je golman Ruben odbranio stopostotnu šansu Zlatanu Ibrahimoviću, te zicera koji je desetak minuta pre kraja propustio Pol Pogba.

Ekipa Ajaksa je savladala sa 2:0 Šalke na svom terenu, pogocima Davija Klasena. “Kopljanici” su poveli u 23. minutu kada je Klasen realizovao penal posle faula Alesandra Šofa, a triumf je “overio” u sedmom minutu nastavka udarcem sa ivice kaznenog prostora.

Gol prednosti na svom terenu stekla je Selta, savladala je Genk u goleadi u Vigu sa 3:2. Belgijanci su poveli već u desetom minutu preko Betijusa, ali Sisto, Aspas i Guideti preokreću do poluvremena.

Međutim, 25 minuta pre kraja rezervista Bufel postiže vredan gol za Genk pred revanš na njegovoj Kristal areni.

Osim Obradovića, još dvojica srpskih fudbalera su odigrala svih 90 minuta, Nemanja Radoja za Seltu, te Matija Nastasić za Šalke.

U četvrtom meču dana, koji je kasnio 45 minuta zbog divljanja navijača u Lionu, Olimpik je savladao Bešiktaš 2:1,posle ekspresnog preokreta u samoj završnici.