Kvalifikacije za SP: Gruzija – Srbija 1-3 (VIDEO)

Bio je ovo treći put u aktuelnim kvalifikacijama da naši reprezentativci moraju da “jure” rezultat, ali za razliku od duela sa Irskom i Velsom, kada su izborili remije, ovaj put uspeli su da pobede.

Nije dobro počelo, ali je sjajno završeno! Srbija je slavila u Tbilisiju protiv Gruzije 3:1 (1:1) i vratila se na prvo mesto svoje grupe u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2018. u Rusiji.

Da li će tamo ostati i do narednog kola, u junu, kada u Beograd dolazi Vels, zavisi od učinka Republike Irske protiv Velsa (20.45).

Trenutna tabela Grupe D: Srbija (+1) 11, Republika Irska 10, Vels 6, Austrija 4, Gruzija (+1) 2, Moldavija 1. Od 20.45: Republika Irska – Vels i Austrija – Moldavija.

Važnu pobedu upisali su naši fudbaleri, ali rezultat nije prava slika dešavanja na terenu “Boris Paičadze Dinamo Arene”. Domaćin se pokazao kao tvrd rival, koji ume da kazni grešku. Srećom, još jedna fantastična partija Dušana Tadića u nacionalnom timu omogućila je slavlje našim fudbalerima…

Gruzini su poveli već u 6. minutu posle velike greške Aleksandra Kolarova, koji je očajno uputio loptu ka Vladimiru Stojkoviću, pa je Nika Kačarava presekao to dodavanje i iz prve poslao loptu u mrežu… Taj pogodak uticao je da se nesigurnost uvuče u redove “orlova”, ali je izjednačenje u poslednjem minutu prvog poluvremena vratilo samopouzdanje izabranicima Slavoljuba Muslina.

Sjajno dodavanje Dušana Tadića u prostor i beg Filipa Kostića naterali su Kakabadzea da faulom zaustavi naše krilo i skrivi penal. Hladnokrvan sa bele tačke bio je Tadić.

Fudbaler Sautemptona učestvovao je i u akcijama za naredna dva gola našeg tima.

Po povratku sa odmora Srbija je izgledala mnogo bolje na terenu, a do preokreta je došlo u 64. minutu. Aleksandar Mitrović je odlično šutirao iz okreta sa ivice kaznenog prostora, na dodavanje Tadića.

Kako je vreme odmicalo od tog gola, bilo je jasno da će “orlovi” upisati nova tri boda, a pobedu je “overio” debitant Mijat Gaćinović. Inače član mlade reprezentacije na najbolji način je iskoristio poverenje Slavoljuba Muslina i samo pet minuta po ulasku u igru, u 86, posle duplog pasa sa Tadićem, uspeo da se upiše u strelce. Nema sumnje da će mu ovaj pogodak biti od ogromnog značaja u daljoj karijeri…

Tri boda u prvom ikada okršaju sa Gruzijom biće sigurno od velike važnosti za dalji tok kvalifikacija, ali daleko od toga da se nema šta popraviti u igri “orlova”.

Srbija

Giorgi Loria Vladimir Stojković 72 (Not; Eng)
Otar Kakabadze Antonio Rukavina 38 (Vil; Esp)
Guram Kashia Branislav Ivanović 93 (Zen; Rus) (C)
Solomon Kverkvelia Nikola Maksimović 16 (Nap; Ita)
Giorgi Navalovski Aleksandar Kolarov 67 (MnC; Eng)
Valeri Qazaishvili Ivan Obradović 24 (And; Bel)
Valeriane Gvilia Luka Milivojević 20 (Cry; Eng)
Nika Kvekveskiri Nemanja Matić 31 (Che; Eng)
Jaba Kankava (C) Dušan Tadić 43 (Sou; Eng)
Jano Ananidze Filip Kostić 14 (HSV; Ger)
Nika Kacharava Aleksandar Mitrović 27 (New; Eng)

Selektor Selektor
Vladimir Weiss (Svk) Slavoljub Muslin 10

Zamene Zamene
70′ Giorgi Arabidze Kakabadze 46′ Jagoš Vuković (Kon; Tur) 5 Obradović
83′ Giorgi Kvilitaia Qazaishvili 71′ Nemanja Gudelj (Tia; Chn) 17 Mitrović
90′ Jambul Jighauri Gvilia 81′ Mijat Gaćinović (Ein; Ger) 1 Kostić