Kup Italije: SMS i Basta na terenu svih 90 minuta (VIDEO)

Milan nije uspeo da stekne prednost u prvom polufinalnom meču Kupa Italije protiv Lacija (0:0), tako da će ipak revanš na Olimpiku krajem februara odlučiti ko će se u finalu suprotstaviti najverovatnije Juventusu koji je jednom nogom u finalu nakon jučerašnje pobede (1:0) protiv Atalante u Bergamu.

Reprezentativac Srbije Sergej Milinković-Savić odigrao je svih 90 minuta za “nebesko plave”, za razliku od meča koji su Milan i Lacio odigrali u Seriji A pre nekoliko dana i kada su “rosoneri” slavili sa 2:1. Dobru partiju u dresu “lacijala” pružio je i Dušan Basta, koji je takođe proveo svih 90 minuta na terenu.

Ovoga puta nismo videli golove, ali je bilo veoma dinamično na terenu – pogotovo u drugom poluvremenu.

Ćiro Imobile imao je dve šanse 62. i 70. minutu, dok je možda poslednju priliku na meču imao Milinković-Savić.

Sergej je šutirao sa 16 metara, lopta je išla u levi ugao, ali je Donaruma to odlično preduhitrio i sprečio Sergeja da postigne gol. Najbolju priliku za Milan imao je u 76. minutu Čalhanolu.