Kolarov strelac u goleadi ‘Građana’! (VIDEO)

Mančester Siti je pobedom skoro sigurno obezbedio direktan plasman u Ligu šampiona naredne sezone.

Fudbaleri Mančester Sitija pregazili su Kvins Park Rendžers sa 6:0 u nedeljnoj utakmici 36. kola engleske Premijer lige.

Siti je odigrao sjajan meč na svom stadio – Serhio Aguero postigao je het-trik i verovatno obezbedio nagradu za najboljeg strelca PL, a mrežu je pogodio i Aleksandar Kolarov.

Ovim trijumfom ’Građani’ su pobegli na tri boda trećeplasiranom Arsenalu koji ima dve utakmice manje, dok je Kvins Park ostao poslednji i sledeće sezone će igrat u Čempionšipu.

Siti je pobedom skoro sigurno obezbedio direktan plasman u Ligu šampiona naredne sezone, a goleada je počela već u četvrtom minutu kada se Aguero probio i savladao golmana Grina.

Nešto više posle pola sata meča bilo je 2:0, pošto je slobodan udarac fenomenalno izveo Aleksandar Kolarov, postigavši treći gol u prvenstvu.

Aguero je nastavio seriju početkom drugog poluvremena, postigavši tako 24. gol u PL – to mu je prvi put pošlo za nogom u karijeri, a postao je i prvi igrač Sitija koji je dao 24 i više golova. Do kraja meča kompletirao je het-trik, a u listu strelaca upisali su se još Džejms Milner i David Silva.

Aguero dva kola pre kraja prvenstva vodi sa 25 postignutih golova, drugi je Hari Kejn sa 20, dok je treći Kosta sa jednim manje.

Program u Premijer ligi od 17 časova velikim derbijem zatvaraju Čelsi i Liverpul.