Kolarov i Siti ispali iz Lige šampiona (VIDEO)

Izabranici Leonarda Žardima slavili su na stadionu “Luj drugi” rezultatom 3:1 (2:0) i tako se plasirali među osam najboljih

Fudbaleri Monaka plasirali su se u 1/4 finale Lige Šampiona, pošto su na svom terenu anulirali prednost kojui je Siti imao iz prvog duela.

Izabranici Leonarda Žardima slavili su na stadionu “Luj drugi” rezultatom 3:1 (2:0) i tako se plasirali među osam najboljih, kako su u prvom meču izgubili sa 5:3 (ukupno 6:6), te su zbog više golova u gostima otišli dalje.

Nametnuo je domaćin svoj ritam od starta, a nakon nekih šest minuta igre došli su i do prve prilike. Mbape je izbio sam pred Kabaljera, ali je iskusni Argentinac nekako sačuvao mrežu.

Ipak, samo minut kasnije, Bernardo Silva pronalazi mladog Mbapea, koji lako sa prve stative postiže gol za 1:0.

Igrao se 16. minut kada je 18-godišnji napadač Monaka bio u novoj prilici, ponovo je pogodio mrežu, ali je ovoga puta bio u ofsajdu.

Novi šok za goste dolazi u 29. minutu, nakon kombinacije Lemar i Mendija, potonji odlično pronalazi Fabinja, koji odmerenim udarcem sa 10ak metar od gola gostiju, vara Kabaljera za 2:0.

To je bilo sve od prvog poluvremena, a u nastavku su gosti zaigrali nešto bolje.

Ipak, kada se sve sabere, Sitiju je trebalo punih 60 minuta da uputi prvi udarac ka golu Monaka, to je uradio Aguero i to iz peterca, ali je njegovu šut nakog lopte Sanea otišao preko gola Subašića.

Gosti dolaze do gola i rezultat koji ih vodi dalje u 71. minutu, preko Sanea.

Sterling je odlično prošao po desnoj strani, uputio je vrlo precizan prizeman udarac, Subašić brani ali do lopte dolazi Sane, koji lako trese nebranjenu mrežu.

Domaćin se u tom trenutku budi, krenuli su po novi gol i u tome su uspeli samo šest minuta kasnije.

Bakajoko glavom pogađa mrežu Kabaljera, nakon odličnog centaršuta Lemara.

Do kraja Siti nije uspeo ni da stvori ozbiljniju priliku, te je Monako zasluženo prošao u 1/4 finale.