Janković: Englezima će biti teže u Kruševcu

“Orlići” posle svega viđenog nemaju za čime da žale jer je Engleska tokom svih 90 minuta bila bolji rival i zasluženo stigla do pobede, koja je mogla da bude i ubedljivija.

Mlada fudbalska reprezentacija Srbije poražena je od Engleske u prvom meču baraža za Evropsko prvenstvo rezultatom 1:0. Izabranicima Aleksandra Jankovića presudio je Kreg Doson sa bele tačke u 65. minutu.

Selektor Aleksandar Janković nije mogao da računa na najjači sastav jer je većina mladih reprezentativaca pri seniorskom timu Srbije i odlučio se za sledeći sastav:

Aleksić, Pantić, Mladenović, Gudelj, Medojević, Milivojević, Lazović, Milunović, Marković, Malbašić, Despotović.

Nervozno je u meč ušla selekcija Srbije o čemu svedoče i dva žuta kartona u uvodnih pet minuta – Despotoviću i Pantiću. Englezi su nametnuli inicijativu i najbolju priliku imali u 17. minutu kada je Tomas Ins izašao sam ispred Aleksića, koji je odbranio udarac sinu legendarnog fudbalera Engleske.

“Orlići” su konačno zapretili u 26. minutu preko Luke Milunovića, međutim, prvotimac Crvene zvezde nije mogao da smiri loptu jer je glavom prebacio preko gola.

Tomas Ins se potvrdio kao najopasniji igrač “gordog Albiona” sjajnim udarcem sa distance koji je prohujao tik pored Aleksićeve stative. Umirili su izabranici Aleksandra Jankovića napade domaćina, koji su posle dvadeset minuta jalovih napada u drugom poluvremenu stigli do vođstva.

Nesmotren start Luke Milunovića nad desnim bekom Engleske rezultirao je penalom, iako postoji mogućnost da je start bio izvan šesnaesterca. Doson je bio neumoljiv i savladao Aleksića koji se bacio na pravu stranu.

Mogli su Englezi odmah i da potvrde pobedu, međutim, neverovatno je šta je uspeo da promaši Vilfred Zaha sa samo pet metara u 68. minutu. Aleksić je još jednom bio u ulozi spasioca u 82. minutu, a do kraja utakmice Ins je imao i treću šansu na utakmici koju nije uspeo da realizuje.Selektor mlade fudbalske reprezentacije Srbije Aleksandar Janković, rekao je posle poraza od Engleske (1:0) u prvom meču baraža za plasman na Evropsko prvenstvo, da njegov tim ima aktivan rezultat.

– “Nismo iskoristili šanse i sada u revanšu jurimo gol minusa. Dobro smo se nosili sa jednom od najjačih reprezentacija i očekujem interesantan revanš u Kruševcu gde će Englezima biti teže nego što je bilo nama u Noriču. Bilo kako bilo, mi i dalje imamo aktivan rezultat, a danas su pobednika odlučile nijanse”, rekao je Janković.

Revanš meč na programu je u utorak, 16. oktobra, na stadionu Mladost u Kruševcu.