Ivanović ponovo koban po Liverpul! (VIDEO)

Kapiten srpske reprezentacije odveo Čelsi u finale Kupa

Fudbaleri Čelsija plasirali su se u finale Liga kupa pobedom nad Liverpulom 1:0 posle produžetka revanša na Stamford Bridžu.

Posle 1:1 na Enfildu, 90 minuta u Londonu je završeno bez golova, ali je Branislav Ivanović golom glavom u 94. minutu odveo Čelsi u finale.

Pored Ivanovića, sjajno je za domaćina odigrao i Nemanja Matić, dok je Lazar Marković odlično odrađivao defanzivne zadatke tokom 70 minuta na terenu. Čelsi će u finalu igrati sa boljim iz duela Totenhem – Šefild Junajted.

Liverpul je dominirao u prvom poluvremenu, vezni red Brendana Rodžersa je u potpunosti razbio taktiku Žozea Murinja, Džerard i Kutinjo su bili nezaustavljivi, delili su sjajne lopte, ali je Tibo Kurtoa ostavio domaćina u egalu. S druge strane, osim nekoliko pokušaja sa distance, Čelsi je bio bezopasan ispred gola Simonea Minjolea.

Situacija se preokrenula u drugom poluvremenu, vezni red, ali i odbrana Liverpula su počeli da gube snagu i duele, te prave greške, što domaćin dobro koristi. Azar i Kosta su konstantno bili pretnja po gol gostiju, ali su i oni između svojih stativa imali sjajnog Belgijanca. Minjole je sa dve sjajne intervencije u roku od nekoliko minuta sprečio Kostu da donese prednost “plavcima”.

U poslednjih 20-ak minuta, opao je tempo meča, u međuvremenu Baloteli je zamenio Markovića, ali nije bilo pravih šansi ni na jednoj strani, pa su usledili produžeci.

Već u trećem minutu prvog produžetka Čelsi stiže do vođstva. Dok se Žoze Murinjo raspravljao sa četvrtim sudijom, Branislav Ivanović je pobegao Baloteliju i glavom savladao Minjoela posle centaršuta Vilijana.

Čelsi je u finišu odoleo dobrim napadima Liverpula preko Sterlinga i Džerarda, te prošao u finale Liga kupa.