Ivanović i Matić prvaci Engleske sa Čelsijem! (VIDEO)

Plavci peti put u klupskoj istoriji osvojili titulu prvaka Engleske.

Fudbaleri Čelsija novi su prvaci Engleske, a ovo je londonskim Plavcima peta šampionska titula u klupskoj istoriji.

Ekipa Žozea Murinja savladala je na Stamford Bridžu gradskog rivala Kristal Palas sa 1:0 i tri kola pre kraja i teoretski osigurala krunu, prvu posle 2010 godine.

Ogroman doprinos novom šampionskom trofeju dali su reprezentativci Srbije Branislav Ivanović i Nemanja Matić, koji su i danas opravdali poverenje trofejnog portugalskog stručnjaka.

Iako su mnogi, među kojima i neke Murinjove kolege, govorili kako Plavci igraju ružan i dosadan fudbal, Čelsi je na to imao pravi odgovor na terenu, a lidersku poziciju u Premijer ligi držao je praktično od prvog kola.

Slavljenička atmosfera podgrevala se na Stamford Bridžu satima uoči utakmice, a prenela se kasnije i na teren što je moglo da se oseti u pojednim trenucima.

Nekako je Murinjova ekipa stegnuto i poprilično nervozno ušla u utakmicu, iako je bila apsolutni favorit. Naravno to je morala da potvrdi na teren, a ovaj zadatak nije bio nimalo lak, jer su gosti konstantno pretili iz kontranapada preko Zahe i Pančona.

Ipak, kako je prolazilo vreme, Čelsi je uz podršku sa tribina dolazio do svoje igre, počeo da stvara šanse i to mu je u završnici prvog poluvremena donelo prednost.

Igrao se 45. minut, kada je Eden Azar uleteo u kazneni prostor Palasa, Mekartur ga je udario po nogama, čini se toliko jako, koliko je Belgijanac teatralno pao, pa je sudija odlučio da pokaže na belu tačku.

Upravo on ove sezone izvodi penale za Čelsi, to je uradio i sada, ali je ovaj put golman Speroni odbranio, kratko odbio , ali pravo na glavu Azaru kojem nije bilo teško da poentira iz odbitka.

Inače, ovo je bio prvi promašaj Azara se penala u dresu Čelsija u utakmicama Premijer lige, a prethodno je uspeo da iskoristi devet ovakvih situacija.

U drugom poluvremenu, kada im je pao teret sa leđa, fudbaleri Čelsija su manje-više rutinski čuvali prednost, a pored toga, kad je bilo potrebno i Tibo Kurtoa je bio odličan na golu. Doduše, samoj završnici utakmice bilo je malo panike u kaznenom prostoru Čelsija, ali se sve dobro završilo po domaćina.

Ovo je Žozeu Murinju prvi trofej od povratka na klupu londonskog kluba u leto 2013. godine, a ukupno sedmi sa Plavcima. Čelsi je danas došao do drugog trofeja u sezoni, jer je prethodno osvojio i Liga kup.

Do kraja sezone ekipu Čelsija u Premijer ligi očekuju još tri utakmice, a rivali će im biti Liverpul, Vest Bromvič i Sanderlend.