Irci i Italijani bez golova, Slovenci lako sa Faranima (VIDEO)

U večeri kada je Srbija doživela katastrofalan poraz od Estonije nisu se proslavili ni Italijani u gostima Severnoj Irskoj, dok je Slovenija lako izašla na kraj sa Farskim Ostrvima.

Naredni protivnici “orlova” u grupi C kvalifikacija za EURO 2012 odigrali su bez golova protiv čvrstih Iraca, koji su ponovo sačuvali svoj “Vindzor park”.

Domaćin je u izjednačenom prvom poluvremenu najviše žalio za šansom za Hejlija i nedosuđenim penalom kada je De Rosi igrao rukom u svom šesnaestercu, a u nastavku je bio potpuno zadovoljan jer se opredelio za defanzivniju igru.

Bivši svetski prvaci su u drugom poluvremenu počeli jače da pritiskaju, preko Pirla i Kasana bili blizu pogotka, ali je Prandelijevoj ekipi, što je često u poslednje vreme, nedostajalo koncentracije u završnici.

Slovenci sa tim nisu imali problema pa su Farska Ostrva ispratili kući sa pet golova u mreži. Heroj večeri je bio trostruki strelac Matavž, po jedan gol su postigli Novaković i Dedić, dok je počasni gol za Farane postigao Muritsen u zaustavnom vremenu.

Kvalifikacije za EURO 2012, Grupa C, 3. kolo:

Srbija – Estonija 1:3 (Kuzmanović 60 – Kink 63, Vasiljev 73, Luković 90+1ag)
S. Irska – Italija 0:0
Slovenija – Farska Ostrva 5:1 (Matavž 25, 36, 64, Novaković 70p, Dedić 84 – Muritsen 90)

Tabela: Italija 7, Estonija 6, Slovenija 4, Srbija 4, S. Irska 4 (-1), Farska Ostrva 0 (+1).