Inter poražen, Ljajić strelac u derbiju! (VIDEO)

Adem Ljajić je dobio loptu na desnoj strani kaznenog prostora, našao se sam između nekoliko rivala, te uspeo da pronađe prostor za šut i pogodi gol za 2:1.

Fudbaleri Napolija savladali su Inter 2:1 (1:0) i preuzeli od rivala iz Milana prvo mesto u Seriji A.

Meč je obeležio Gonsalo Iguain koji se poigravao sa čuvarima i fantastičnim golovima srušio “nerazure” na San Paolu.

Argentinac je već u 65. sekundi snažnim udarcem sa desetak metara doneo 1:0, a vođstvo je duplirao u 62. odolevši pritisku dvojice defanzivaca. Pet minuta kasnije Adem Ljajić se sjajno snašao i vratio Inter u život, da bi dve stative spasile Napoli u poslednjih 30 sekundi.

Napoli je petom pobedom u poslednjih šest kola preuzeo prvo mesto na tabeli sa 31 bodom, jednim više od Intera koji je poražen posle četiri trijumfa u nizu.

Ključni detalji dogodili su se u prvim i poslednjim minutima prvog dela igre. Već u drugom minutu Napoli je stigao do vođstva. Hose Kaljehon je doturio loptu do Gonsala Iguaina, a Argentinac je nekako privukao k sebi, te iz teške situacije ekspresno šutirao iz prve i poslao “projektil” u mrežu Intera.

Usledila je žestoka borba dva tima između dva kaznena prostora, ali je Napoli bio konkretniji u završnici. Kontrola ritma igre omogućila je domaćinu da lako čuva svoj gol, a onda je minut pre poluvremena Inter ostao sa igračem manje.

Juto Nagatomo je za manje od deset minuta dobio dva žuta kartona (preoštra odluka sudije), te težao posao svojoj ekipi.

Inter je bio podređen i u drugom delu, Napoli je igrao strpljivo i čekao svoju šansu, a ona je stigla pola sata pre kraja.

Albiol je poslao sjajan pas u prazan prostor za Iguaina, Argentinac je odbio napade dvojice defanzivaca Intera, te još jednim sjajnim udarcem duplirao vođstvo Napolija.

Međutim, pet minuta kasnije gosti su odgovorili. Iako bez prave ideje u napadu, smanjili su zaostatak.

Ovaj gol je značajno uticao pozivitno na igru Intera, “nerazuri” su potali mnogo opasniji pred kaznenim prostorom domaćina, češće pretili, ali nisu uspeli da izbegnu drugi poraz u sezoni.

Na kraju je Iguain propustio sjajnu šansu da het-trikom dotuče rivala, opet je pobegao čuvarima i stvorio prostor za šut, koji je vrhovima prstiju u korner izbacio Handanović.

U poslednjih 30 sekundi sreća je pogledala Napoli. Prvo je Stevan Jovetić glavom pogodio desnu stativu, da bi u nastavku napada levu takođe glavom pogodio i Miranda.

U sledećem kolu Napoli gostuje Bolonji, dok Inter dočekuje ekipu Đenoe.