Hrvatska preokrenula protiv Velsa, Belgija minimalno savladala Makedonce

Izvukli su se skoro u poslednji čas Hrvati protiv Velšana na gostovanju – od 21. minuta jurili su zaostatak, i uspeli da preokrenu tek tri minuta pre kraja utakmice za 2:1. Belgija je ugostila Makedoniju, i bio joj je dovoljan pogodak Azara za nova tri boda.

Prvi pogodak u šestom kolu grupe A postigao je Bejl posle penala kojii je skrivio Lovren. Kroz sredinu se prošetao Ledli, a hrvatski reprezentativac ga je oborio i dobio žuti karton.

Krenuli su Hrvati na sve ili ništa, Kovačić je dobio šansu umesto Samira, Olić umesto Strinića, a gol za izjednačenje postigao je Lovren, koji se iskupio za skrivljeni penal. Još deset minuta trajala je borba za trijumf, okončao je Eduardo na asistenciju rezerviste Olića. U drugom meču u grupi A, Makedonija je pružala otpor Belgiji sve do 63. minuta, kada je Azar postavio konačan rezultat.