’Građani’ slavili na Old Trafordu, Matić sa Junajtedom na -11 (VIDEO)

Mančester Siti je iskoristio dva defanzivna kiksa Romelu Lukakua i ostvario važnu pobedu (2:1) nad Mančester Junajtedom na Old Trafordu.

Ovom pobedom ’Građani’ su povećali prednost nad drugoplasiranim Junajtedom na čak 11 bodova i krupnim koracima koračaju ka tituli.

Ekipa Pepa Gvardiole potpuno je nadigrala rivala u gostima i ostvarila rekordnu, 14. uzastopnu pobedu u nacionalnom prvenstvu, što nikome u engleskom fudbalu do sada nije pošlo za rukom.

Obe greške Lukaku je načinio u kaznenom prostoru Junajteda nakon prekida igre, a David Silva u 43. i Nikolas Otamendi u 54. minutu znalački su iskoristili prilike koje su im se ukazale.

Strelac jedinog pogotka za Junajted bio je Markus Rašford u 44. minutu, nakon loše reakcije uže odbrane ’Građana’

Srpski reprezentativac Nemanja Matić odigrao je čitav susret u poraženom sastavu, koji je bio oslabljen neigranjem Pola Pogbe.