FIFA U-20: Srbija – Mali 2:0 (VIDEO)

Prvenac Srbije za egal u grupi

Omladinska reprezentacija Srbije ostvarila je prvu pobedu u svojoj istoriji na svetskim prvenstvima, nadigravši Mali 2:0 (1:0).

“Orlići” su pogocima Vanje Milinković-Savića iz slobodnog udarca u prvom, te rezerviste Staniše Mandića u drugom poluvremenu, doneli potpuni egal u grupi D pred poslednje kolo grupne faze.

Zahvaljujući tesnom trijumfu Meksika nad Urugvajem 2:1, sve četiri selekcije imaju po tri boda posle dva meča. Ključni meč Srbija će za tri dana igrati upravo protiv Meksika.

Srbija je odigrala sjajno u drugom meču u Danedinu, potpuno nadigrala rivala, kontrolisala ritam od prvog do poslednjeg minuta, te bez problema stigla do prvih bodova.

“Orlići” su od prvog napada pretili golu Malija, a ključni čovek u probijanju odbrane rivala bio je Andrija Živković. Krilni napadač Partizana je prvi zapretio direktno, a potom servirao saigračima gol šanse.

Odolevao je afrički tim do sredine prvog dela, kada led konačno probija Sergej Milinković-Savić, sjajnim pogotkom iz slobodnog udarca.

Paunovićev tim se nije povukao posle vođstva, kako to obično biva kada Srbija igra fudbal, već je nastavio u istom ritmu da preti rivalu, i tako na najbolji način zaštitio svoj gol.

Redale su se šanse koje je stvarao Živković, a propuštali su ih Šaponjić i Gaćinović, koji je u drugom poluvremenu pogodio i stativu.

Ipak, 15 minuta pre kraja, samo desetak minuta nakon što je ušao sa klupe, Staniša Mandić koristi sjajnu asistneciju Antonova sa leve strane, te sa peterca trese mrežu i potvrđuje pobedu.

Problem za Paunovića bi mogla da predstavlja blaga povreda Milinković-Savića, koji je zbog problema sa tetivom tražio izmenu 20 minuta pre kraja.

Srbija – Mali 2:0 (1:0)

Milinković-Savić 27, Mandić 74

Srbija: Rajković – Babić, Veljković, Gajić – Antonov, Zdjelar, Maksimović, Gaćinović – Milinković-Savić (Grujić 69′), Živković (Jovanović 88′) – Šaponjić (Mandić 64′)

Mali: Đ. Dijara – Kone, I. Dijara, Kulibali, Dumbija – Dijalo, Samaseku – Egbakle, A. Traore, S. Dijara – Gvindo