EURO U-19: Srbija – Turska 2:0 (0:0)

Orlići proradili u drugom poluvremenu

Strelci: 1:0 – Jojić u 57, 2:0 Trujić u 89. minutu. Stadion: Gradski u Berčeniju. Gledalaca: 1.000. Sudija: Artum Kučin (Kazahstan). Pomoćnici: Rojko Gregor (Slovenija) i Dmitri Musakin (Rusija). Žuti kartoni: Jojić, Trujuć (Srbija), Alkan (Turska)

SRBIJA: Perić, Pantić, Petković, Vitas, Kuzmanović, Rogač, Čaušić, Mrkela (od 90+4 Krneta), Jojić, Malbašić, (od 64. Trujić), Pešić (od 76. Despotović).

TURSKA: Kahveči, Alkan (od 72. Ahmet Sari), Čorekči, Ozmen, Gule, Al Šahiner, Iravul, Bekdemir (od 59. Oztuvan), Bašibujuk, Nukan, Dere.

Omladinska reprezentacija Srbije uspešno je startovala na Prvenstvu Evrope u Rumuniji. Iako oslabljeni, izabranici Dejana Govedarice pobedili su vršnjake iz Turske sa 2:0, golovima Miloša Jojića i Nikole Trujića, koji su ujedno i jedini „požuteli“ u timu Srbije.

Turci su u prvih 15. minuta imali inicijativu, a prvu šansu nije iskoristio kapiten Orhan Gulom. Isti igrač u 17. minutu ponovo je bio u šansi da zatrese mrežu Srbije, ali je odlično intervenisao golman Perić.

Tek tada su se Orlići oslobodili pritiska, međutim pravu šansu imali su tek u 41. minutu preko Andreja Mrkele. U samom finišu prvog poluvremena Malbašić je pokušao iz slobodnog udarca da ugrozi gol Turske, ali nije bio precizna.
Inicijativa Srbije u drugom poluvremenu materijalizovana je kad je Miloš Jojić postigao prvi pogodak.

U finišu utakmice Nikola Trujić je konačno iskoristio ukazanu šansu i efektnim golom potvrdio pobedu Srbije protiv Turske – 2:0.

Bez Ćosića, Brašanca i Lukića

Selektor reprezentacije Srbije Dejan Govedarica na utakmici protiv Turske nije mogao da računa na trojicu igrača. Zbog žutih kartona premijerni meč na Prvenstvu Evrope u Rumuniji propustili su Uroš Ćosić, Nenad Lukić i Darko Brašanac.

Prekid drugog meča zbog nestanka struje

Druga utakmica u Grupi B prekinuta je u 15. minutu, pri vođstvu Španije protiv Belgije sa 1:0. Gol je tri minuta ranije postigao Morata.

Utakmica je prekinuta zbog kiše i olujnog vetra, odnosno prekida u napajanju strujom na stadionu u Mogosou. Duel između Španije i Belgije biće odigran u četvrtak u 18,00 časova.