EURO U-19: Srbija – Češka 2:4 (VIDEO)

Omladince Srbije zaustavila Češka u polufinalu EP

Omladinska fudbalska reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u finale Evropskog prvenstva u Rumuniji pošto je u polufinalu izgubila od Češke rezultatom 4:2.

Izabranici Dejana Govedarice nastupili su u sastavu Perić, Petković, Malbašić, Ćosić, Mrkela, Despotović, Čaušić, Brašanac, Lukić, Pantić, Vitas.

Dobro je počelo po Srbiju jer je Lukić u 2. i 3. minutu lepo šutirao ali nije stigao do pogotka. Nažalost, Česi su preko Prikrila u 6. minutu iskoristili nepažnju odbrane savladavši Nikolu Perića za 1:0.

Janoš i Lača u 10. i 11. minutu opasno su zapretili iz prekida, što je bilo jedno od glavnih oružja Češke.

Do 2:0 Češka je stigla takođe lako kao prilikom prvog gola. Jedan igrač ove ekipe dobro je skočio posle centaršuta u kaznenom prostoru Srbije, međutim, Perić je odbio njegov udarac. Na loptu je natrčao Kalaš matirajući ga za visoko vođstvo.

Samo tri minuta kasnije, Srbija je skrivila jedanaesterac koji je Tomaš Jeleček pretvorio u 3:0.

Taman kada se pomislilo da srpskim omladincima nema spasa, Despotović je u 23. minutu u prvoj dobroj, brzoj akciji smanjio na 3:1.

Fenomenalni Despotović postigao je još jedan gol u 26. minutu. Dobar deo zasluga za gol idu Filipu Malbašiću koji je lepo prošao po levoj strani, zatim “zavrnuo” do Despotovića koji je, iako u naletu, u maniru iskusnog centarfora matirao Kubeka.
Sjajan povratak Srbije u meč! Do kraja poluvremena, obe ekipe imale su po dve prilike, ali je rezultat ostao 3:2 za Čehe.

Protivnici Srbije imali su dve solidne prilike za povećanje vođstva, posle udaraca sa oko 16 metara, dok su Despotović i drugovi u drugom poluvremenu stali i nisu uspevali da pronađu put do gola Kubeka.

Češka je novim golom u 90. minutu overila plasman u finale Evropskog prvenstva. Gotovo ceo tim Srbije nalazio se na polovini Čeha kada je usledila kontra koju je poveo Prikril, a pogotkom okončao Skalak.