EURO U-19: Debakl protiv Francuske – 0:3

Vrlo loše izdanje našeg tima obeležile su početničke greške koje su znatno kvalitetnijim Francuzima omogućile lake golove.

Omladinska reprezentacija Srbije do 19 godina ubedljivo je poražena na startu Evropskog prvenstva u Estoniji od Francuske rezultatom 3:0.

Srbija je sva tri gola primila u prvih 35 minuta i posle prekida. U nastavku igre naš tim bio je nešto bolji, iako je još u 65. minutu Mitrović dobio crveni karton. U drugom meču grupe B Hrvatska i Engleska igrale su 1:1.

Srbija sa Englezima igra u petak, a sa Hrvatima 9. jula, oba meča na istom stadionu, u estonskom gradu Rakvere.

Uvodni pogodak postignut je u 17. minutu. Pol Pogba, junior Mančester Junajteda koji je već mesecima jedna od glavnih tema prelaznog roka u svetu, centrirao je sa leve strane, a odbrana Srbije dopustila je Rišaru Kventinu Samniku da neometano pogodi mrežu Pajovića.

Golman Videotona je osam minuta kasnije loše reagovao, srušivši još jednog PSŽ-ovog juniora, Žana Kristofa Baebeka. Sa bele tačke rutinski je pogodio Pogba.

Inače, dok je Pogba igrao utakmicu u Rakvereu, ser aleks Ferguson je izjavio da ga mladi Francuz više ne zanima jer “nije pokazao ni osnovno poštovanje prema klubu sa Old Traforda”.

Još sedam minuta kasnije slobodni udarac je imala Srbija, ali je Mijailović izveo preslabo, Vertu je presekao, njegov udarac Pajović je odbio do Tiboa Vijona, a napadač Porta postavio konačnih 3:0.

U nastavku su Francuzi postigli još jedan gol, poništen zbog ofsajda, a Srbija je ostala bez isključenog Aleksandra Mitrovića, koji je na centru udario Kondogbiju. To, međutim, nije uticalo na igru, pa je Srbija u poslednjoj četvrtini izgledala najbolje tokom celog meča.

Dobre strane viđene su u prvih desetak minuta i dobrom delu drugog poluvremena, ali je upadljivo da našoj selekciji nedostaju igrači vrhunske klase, i pitanje je da li bii nastup povređenih Markovića i Aksentijevića tu mnogo pomogli.

Srbija: Pajović, Stojković, Petrović (Varga 63), Mijailović, Spajić, Dimić, Poletanović (Đurđević 61), Mitrović, Radoja, Ivaković, Čavrić (Radovanović 75).
Francuska: Areola, Folkije, Samnik, Umtiti, Pogba, Kondogbia, Vion, Baebek (Maji 83), Dinj (Fožo 75), Plea (Ngando 64), Vertu.

U drugom meču grupe, koji je počeo ranije, Hrvatska i Engleska igrali su 1:1, uz golove Pavičića i Čalobe u razmaku od tri minuta na sredini drugog poluvremena.

U grupi A Španci su savladali Grke 2:1. Estonija igra sa Portugalom kasnije tokom dana.