EURO 2012 Kvalifikacije: Estonija – Srbija 1-1 (VIDEO)

Golom Pantelića u 39. minutu Srbija povela, ali Vasiljev izjednačio u 84. minutu u Grupi C kvalifikacija za Euro 2012. Srbiji poništen gol u poslednjem minutu.

Srbija nije uspela da pobedi Estoniju u kvalifikacijama za Euro 2012. U duelima baltičkom selekcijom od kojih smo očekivali svih šest bodova osvojili smo samo jedan.

Srbija je u Talinu bila blizu pobede, ali je na kraju bilo samo 1:1. Pantelić je bio strelac za “orlove” u 39, a izjednačio je Vasiljev u 84. minutu.

Kao što je i predvideo selektor “orlova” Vladimir Petrović Pižon, Estonija je je čekala Srbiju na svojoj polovini. Domaćin se odlučio na kontre, što im je u dosadašnjim utakmicama u kvalifikacijama, uz šut iz daljine, i bilo najjače oružje.

Srbija je od prvog minuta kontrolisala igru, dok se domaćin odlično branio. Međutim, pred kraj poluvremena popustili su pred naletima srpskih napadača, koji su iskoristili prvu veliku priliku.

Opet je strelac bio Marko Pantelić, ovaj put u 39. minutu.

Napadač Olimpijakosa je sa sedam-osam metara od gola zakucao loptu “spoljnom” u mrežu. Pogotku je prethodila greška Piroje. Uporni Tošić nije dozvolio igraču Estonije da ispuca loptu, ona je došla do Pantelića, koji je pokušao da proigra Ivanovića, stvorila se gužva, a lopta je posle karambola došla do našeg napadača koji je u svom stilu pogodio cilj.

Srbija je utakmicu počela bez Nikole Žigića. U tim se vratio Nemanja Vidić i on je uz Milana Biševca čini štoperski par od prvog minuta.

Na bekovskim pozicijama nije se ništa promenilo u odnosu na meč sa Severnom irskom. Po bokovima dejstvuju Aleksandar Kolarov i Bane Ivanović.

Selektor Vladimir Petrović odlučio se da utakmicu počne sa dva zadnja vezna – Nenada Milijaša i Radosava Petrovića. Iza najisturenijeg Marka Pantelića igraju Miloš Ninković, odnosno po strani Milan Jovanović i Zoran Tošić. Gol reprezentacije Srbije čuvao je Željko Brkić.

Posle samo nekoliko minuta igre Srbija je preko Milijaša postigla gol, ali ga je sudija iz Holandije Hendrikus Nijkus opravdano poništio zbog ofsajda u kojem se našao Tošić.

Jedan od najboljih igrača na utakmici protiv Irske Miloš Ninković povredio se već posle 10 minuta igre, pa je od 14. minuta umesto njega na terenu Veseljko Trivunović.

Pred kraj prvog poluvremena Pantelić je imao priliku da postigne drugi gol, ali njegov udarac glavom nije bio dovoljno dobar, kao šut nogom u 39. minutu.

Estonija je u drugom poluvremenu krenula nešto otvorenije, što je našim igračima ostavljalo dosta prostora u napadu. “Orlovi” nisu bili opasni prvih 15-ak minuta drugog dela, a onda je Milan Jovanović propustio idealnu priliku da reši meč protiv Estonaca. Napadač Liverpula ostao je sam na levoj strani, video je to Pantelić, lepo ga proigao, ali Jovanovič, iako je bio “oči u oči” sa Pareikom, nije uspeo da pogodi mrežu. Zapeo je iz sve snage i pogodio protivničkog golmana.

Estonija je igrala sve bolje i bila sve opasnija po Brkićev gol. Ipak, predvođeni nemanjom Vidićem “orlovi” nisu posustali.

Posle naleta domaćih fudbalera, u 78. minutu Srbija propušta jop jednu priliku iz kategorije stopostotnih. Radosav Petrović je slalomom kroz sredinu prošao nekoliko Estonaca, odigrao u prostor za Tošića, ali “vezista” moskovskog CSKA nije uspeo da savlada protivničkog golmana, koji mu je bio jedina prepreka do gola.

Kazna za promašaje je stigla u najgorem trenutku – pred kraj meča.

Igrao se 84. minut kada je Vasiljev iz “slobodnjaka” sa oko 25 metara šutirao po zemlji i savladao Brkića. Stekao se utisak da je golman Srbije morao bolje da reaguje.

U poslednjim trenucima prvo je priznat, a zatim poništen gol Pantelića zbog ofsajda.