Debakl! Srbija – Danska 1:3 (VIDEO)

U drugom meču grupe, u Lisabonu je Portugal savladao Jermeniju golom Kristijana Ronalda u 72. minutu

Meč se igra pred praznim tribinama stadiona Partizana, a naša selekcija imaće podršku bivšeg selektora Siniše Mihajlovića.

‘Orlovi’ iz prva dva meča imaju samo jedan bod, dok su Danci lideri grupe sa četiri iz tri utakmice. Biće ovo prvi međusobni duel dve selekcije, koje bi uz Portugal trebalo da vode borbu za dva mesta koja vode direktno u Francusku.

U međuvremenu, UEFA je saopštila da će 2. decembra doneti odluku na žalbe FSS i FS Albanije, povodom kazni za prekinuti meč prošlog meseca u Beogadu.

U drugom meču grupe, u istom terminu u Lisabonu sastaju se Portugalija i Jermenija.

Selektor Dik Advokat nije značajno menjao tim, u odnosu na onaj koji je izašao na megdan Albaniji. Mesto povređenog Aleksandra Kolarova zauzeo igrač Genčlerbirligija Duško Tošić, dok je povratnik Milan Biševac na mestu Matije Nastasića u zadnjoj liniji.

S druge strane, gosti su oslabljeni neigranjem kapitena Danijela Agera i ofanzivca amsterdamskog Ajaksa Lasea Šenea.

Srbija: Stojković, Ivanović, Biševac, S. Mitrović, D. Tošić, Gudelj, Matić, Z. Tošić, Đuričić, Tadić, Lazović

Danska: Šmajhel, Ankersen, Kjer, Bjeland, Bojlesen, Kvist, Vibe, Kalenberg, Eriksen, Kron-Deli, Bentner.

Naša reprezentacija krenula je agresivno od prve sekunde, pa je već posle 44 imala priliku da ugrozi gol Šmajhela. Filip Đuričić je lepo petom odložio loptu do Dušana Tadića, na levom krilu, ali ga je Bjeland faulirao. Međutim, Zoran Tošić je slabo centrirao pa je šansa propala. Nije Srbija odustajala od presinga, što je je donelo vođstvo posle samo četiri minuta igre.

– GOOOL!  Ponovo je usledila akcija po levom krilu, da bi se Filip Đuričić lepo okrenuo na 30 metara od gola i poslao je po zemlji u sredini kaznenog. Nemanja Gudelj je praktično propustio kroz noge, a ona je stigla do uzamljenog Zorana Tošića koji je lako šalje iza Šmajhela – 1:0.

Pokušali su Danci da odgovore, ali se nekoliko sporadičnih napada završilo na ulasku u našu polovinu, da bi Srbija u osmom minutu propustila fenomenalnu šansu da duplira vođsto. I ponovo je gol šansa stigla posle akcije na levom boku, Dušan Tadić je pronašao Đuričića, koji nije najbolje zahvatio loptu, ali je zatm Danko Lazović dočekao na makazice, Šmajhel je odlično intervenisao, a Tošić propustio priliku da sa samo dva metra postigne svoj drugi gol.

Narednih desetak minuta proteklo je bez uzbuđenja, da bi na ulasku u 20. gosti imali prvu šansu. Kalenberg je dobio loptu na kapici i pokušao da proigra Vibea, ali je na kraju lopta završila kod Bentnera. Napadač Volfsburga bio je u izglednoj poziciji, sedam-osam metara desno iskosa, ali je katastrofalno zahvatio loptu. Nedugo zatim, bivši napadač Arsenala tražio je penal, posle duela sa Mitrovićem, ali je glavni arbitar Čakir dobro video da ga naš half nije ni pipnuo.

Danci su uspeli da preuzmu kontrolu, dok se naša reprezentacija povukla čekajući grešku protivnika. Ipak, jedini značajniji napad Srbija je stvorila preko Dušana Tadića, ali je Tošić bio ‘kratak’ na drugoj stativi, zatim je sjajnu šansu imao Vibe. Danci su odigrali akciju iz prve kroz sredinu, Bentner je proigrao Vibea, koji je divno sačuvao loptu, ušao u kazneni i gađao dalji ugao gola Stojkovića, ali je naš čuvar mreže paradom uspeo da sačuva svoju mrežu.

Selektor Dik Advokat izvršio je prvu izmenu već na poluvremenu, umesto Filipa Đuričića na terenu se našao Zdravko Kuzmanović. Vezista Intera 50. put igra u dresu sa nacionalnim obeležjem. Međutim, drugi deo igre nije počeo dobro po našu selekciju. Posle uvodnog napada naše selekcije, priliku na drugoj strani imao je Kristijan Eriksen. Izborio se za prostor za šut, daljao sa ivice kaznenog bliži ugao, ali je lopta pogodila spoljni deo stative.

U uvodnih petnestak minuta drugog dela igre nije se ništa značajno promenilo. Naša selekcija zaigrača je za nijansu agresivnije i ofanzivnije, ali je tto Dancima donelo još više prostora za napad. Nedugo posle stative Erikesena Benter je imao dva pokušaja glavom, ali je za malo bio neprecizan. Ipak, ispravio se u 61. minutu, opet posle akcije veziste Totenhema.

Eriksen je povukao loptu od sredine terena sve do kaznenog prostora Srbije, usledio je šut po zemlji, Stojković je samo kratko odbio loptu, a Bentner bio najbliži njoj i samo je gurnuo u mrežu – 1:1.

Nije se naš tim ni oporavio od gola, a već u sledećem minutu gosti su stigli do potpunog preokreta. Posle faula Kuzmanovića, Nikolaj Bolesen poslao je loptu iz prekida na drugu stativu – gde je bio neobjašnjivo usamljeni Simon Kjer i rutinski zakucao loptu u mrežu – 1:2.

Mogla je Srbija da se vrati u meč posle samo minut, ali je posle centaršuta Tadića Danko Lazović pogodio prečku iz peterca. Već u sledećem napadu uzvratio je Vibe, šutirao je snažno sa dvadesetak metara, Stojković je ostao ukopan, ali je lopta samo zadrmala prečku. Naši su delovali razbijeno posle preokreta gostiju, a samo ih je puka sreća i nonšalantnost Danaca spasla još nekoliko primljenih pogodaka.

U međuvremenu, Advokat je sve karte bacio na napad. Aleksandar Mitrović ušao je umesto Nemanje Gudelja, dok je Lazar Marković dobio priliku umesto Dušana Tadića. Ipak, to nije donelo nikakvu promenu na terenu, pošto je zadnja linija našeg tima delovala potpuno amaterski, ali je Stojković zaustavio novi pokušaj Vibea sa desetak metara.

Pokušala je Srbija u poslednjih deset minuta da eventualno stigne do boda, ali su svi napadi naše selekcije okončani lošim pasovima u samoj završnici. Kuzmanović je pokušao sa ivice kaznenog, dok je Lazar Marković sprečen da uputi udarac sa penala, sjajnom intervencijom Kjaera. Međutim, sve nade našeg tima da bi mogao do boda srušio je Niklas Benter svojim drugim golom u 85. minutu.

Posle kornera Srbije, Danci su odigrali kontru u tri poteza, da bi ona na kraju stigla do Eriksena na ivici kaznenog. Sjajni igrač Totenhema sačekao je da se Benter izvuče iz ofsajda i poslao mu savršenu loptu, a ovaj je rutinski primirio i doneo svom timu i više nego zaslućen trijumf – 1:3.