Slavin Cindrić, fudbalska reprezentacija Jugoslavije Ime i prezime Slavin Cindrić
Igrao u klubovima HŠK Konkordija (Zagreb),
1. HŠK Građanski (Zagreb),
HAŠK (Zagreb)

Rođen 1901. u Temišvaru, Rumunija, umro 28. aprila 1942. u Zagrebu.

Ušao je u istoriju nacionalnog tima kao prvi reprezentativac koji je postigao tzv. “hat-trick” – tri gola na jednoj utakmici. To se dogodilo 1926. u susretu protiv Bugarske (3:1) u Zagrebu, u kome su Bugari vodili posle prvog poluvremena. Kada je tadašnji selektor dr Ante Pandaković u drugom poluvremenu umesto Luburića – “Čiče” (SK Jugoslavija) uveo u igru Cindrića, ovaj je doživeo svoj zvezdani trenutak u reprezentaciji i za svega osam minuta u finišu – postigao tri gola!

Kao dobar i efikasan napadač, igrao je za sva tri najveća zagrebačka kluba onog vremena: HŠK Konkordija, 1.HŠK Građanski i HAŠK – sve do 1930. kad je prestao da igra.

Uz 13 utakmica za gradsku selekciju Zagreba (1920-1928), odigrao je i pet utakmica (1920-1928) i postigao tri gola za nacionalni tim. Debitovao je zajedno sa reprezentacijom 28. avgusta 1920. protiv Čehoslovačke (0:7) na olimpijskom turniru u Anversu, a od nacionalnog dresa oprostio se 29. maja 1928. protiv Portugalije (1:2) na olimpijskom turniru u Amsterdamu, igrajući na mestu leve polutke.

Umro je u leto 1942. u 41. godini u Zagrebu od posledica zapalenja pluća.