Bundesliga: Sudija oprostio penal Subotiću! (VIDEO)

Borusija Dortmund – Hofenhajm 1:0 (1:0)

Čuveni klub sa Vestfalena konačno je zabeležio pobedu u Bundesligi i pomerio se sa poslednjeg na 14. mesto na tabeli, iako „tankih“ 1:0 nad Hofenhajmom ne pokazuju koliko je na ovom meču bila ubedljiva.

Milioneri su u uvodnoj utakmici 14. prvenstvene runde uspeli da obore na pleća do ovog kola superefikasne goste i prekinu seriju loših rezultata, a za to najviše mogu da zahvale Ilkaju Gundoganu. Vezista turskog porekla je u 17. minutu na drugoj stativi sačekao izvanredan centaršut, u padu zakucao loptu u mrežu i doneo uzdah olakšanja među navijačima, koji su ponovo učinili da Vestfalen izgleda krcat.

Bio je to prvi Gundoganov gol posle 17 meseci, a vredi istaći da ga je sjajno proigrao Pjer Emerik Obamejan, možda i jedini fudbaler Borusije ove sezone koji igra na zadovoljavajućem nivou, pošto je golom ili asistencijom učestvovao u sedam pogodaka Milionera na poslednjih devet utakmica.

Inače, očito pogođen serijom poraza Jirgen Klop je pribegao šok terapiji, ostavio na klupi prvog golmana Vajdenfelera, poslao među stative Langeraka, iz startnih 11 izbacio Kagavu, Groskrojca i Imobilea (svi počeli kao rezervisti, samo Japanac nije ulazio) i to je dalo rezultat, pošto je Borusija imala čak 13 šuteva u okvir gola, ali je golman gostujućeg tima Oliver Bauman imao nekoliko odličnih intervencija!

Na suprotonoj strani, Hofenhajm nije zapretio nijednom, pa je nastavio lošu seriju u Dortmundu (samo jedna pobeda na 11 susreta), iako se mora priznati da je u 86. minutu sudija Cvajer oštetio goste za klasičan jedanaesterac, posle starta Subotića nad Salihovićem.

Srpski vezista Miloš Jojić nije bio u kombinaciji za meč.