Brazil – Srbija 1:0 (0:0) (FOTO/VIDEO)

Srbija je protiv Brazila stvorila nekoliko odličnih prilika, ali nijednu nije iskoristila. Kaznio nas Fred posle greške odbrane…

Reprezentativci Srbije su vrlo dobrom igrom protiv Brazila u Sao Paulu pokazali da im je mesto na Svetskom prvenstvu, ali i zbog čega su umesto na završni turnir u zemlju sambe, kafe i fudbala doputovali samo kao sparing partneri.

Nema navijača Srbije koji, gledajući prijateljsku utakmicu “orlova” protiv Brazila, nije zažalio što najbolji fudbaleri naše zemlje neće igrati na Mundijalu.

Verovatno su mnogima kroz glavu prošle i slike iz prethodnih kvalifikacija, kada smo po pravilu kažnjavani za sve promašaje. Tako je bilo i na Morumbiju.

Brazil – Srbija 1:0, strelac Fred u 59. minutu, a vrlo lako je rezultat mogao da bude u korist Srbije.

Daniel ‘Dani’ Alves da Silva Dušan Basta (Udi; Ita) 16
Thiago Emiliano da Silva (C) Branislav Ivanović (Che; Eng) 71 (C)

Zamene Zamene
46′ Willian Borges da Silva Oscar 70′ Zoran Tošić (CSKA; Rus) 57 Tadić
65′ Fernando Luiz Roza Fernandinho Paulinho 81′ Filip Đorđević (Nan; Fra) 12 Mitrović
72′ Maicon Douglas Sisenando Dani Alves 81′ Nemanja Gudelj (AZ; Ned) 4 Marković
75′ João Alves de Assis Silva Fred 86′ Dragan Mrđa (Czv) 14 Petrović
76′ Maxwell Scherrer Cabelino Andrade Marcelo 87′ Miroslav Vulićević (Par) 3 Basta
81′ Bernard Anício Caldeira Duarte Neymar 89′ Milan Lukač (Par) 1 Stojković

Strelci Strelci
1-0 (58′) Fred

Žuti kartoni Žuti kartoni
Petrović
  Matić

Crveni karton Crveni karton

“Orlovi” su imali više povoljnijih prilika.

Sa druge strane, Luisu Filipeu Skolariju ostaju brige, jer ako je ovo najbolje od Brazila šest dana pred početak turnira i utakmice sa Hrvatskom u Sao Paulu, onda je u velikom problemu. “Salesao” nas nije ubedio zbog čega je prvi na listi favorita za osvajanje “zlatne boginje”.

Ali, nije retko da treneri u ovakvim utakmicama sakriju adute, a igrači se poštede povreda i preteranog zamaranja. Bilo kako bilo, Srbija je pred 60.000 razočaranih gledalaca, čemu u prilog idu i brojni zvižduci na poluvremenu i tokom izmena pojedinih igrača, jedva pobeđena.

Iskusni Skolari je izveo najjači sastav, međutim, zvezde poput Nejmara, Davida Luiza, Marsela, Hulka, Freda, uspele su tek da u prvih sat vremena drže više loptu u svom posedu, ali ne i da budu bolji na terenu.

Šanse je stvarala Srbija i promašivala!

Aleksandar Kolarov, pa njegov imenjak Mitrović, i opet Kolarov… Odlične akacije “orlova” u prvih 45 minuta nisu bile materijalizovane, dok je Vladimir Stojković bio prilično besposlen.

Delovali smo sigurno i na početku drugog poluvremena, sve do 59. minuta, kada je odlučen pobednik. Nije mnogo obećavao napad Brazila, Fred je bio u sendviču dvojice naših defanzivaca, Dušana Baste i Branislava Ivanovića. Izgledalo je da će centaršut Tijaga Silve bez problema da “počisti” kapiten “orlova”, ali je loše procenio let lopte, što je Fred majstorski iskoristio i na prelep način pogodio mrežu.

Srbija je imala šansu da izjednači, Miloš Jojić je pogodio stativu, a Lazar Marković posle solo prodora slabije šutirao. Imao je i Brazil svojih prilika do kraja meča, čak je Hulku poništen regularan gol zbog navodnog ofsajda.

Turneju po Americi “orlovi” završavaju sa po pobedom, remijem i porazom. Ali, ono što je najvažnije, izabranici Ljubinka Drulovića pokazali su da izrastaju u ozbiljan tim, koji bi pravu snagu trebalo da pokaže u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo, a potom, nadamo se, i na šampionatu Starog kontinenta.

Za razliku od Skolarija, Drulović je kombinovao sastav u odnosu na prethodne dve utakmice, a mesta u prvoj postavi zauzeli su povratnik u državni tim Duško Tošić i Radosav Petrović. Pred kraj meča šansu da na terenu dobila su sva četvorica igrača iz Superlige.