Baraž za EURO 2012: Estonija jaka samo za Srbiju (VIDEO)

Rival Srbije iz kvalifikacija za Evropsko prvenstvo deklasiran na svom terenu od Irske 0:4 u prvom meču baraža za EURO 2012.

Estonija i Srbija su vodile borbu za plasman u baraž za Evropsko prvenstvo. Estonci su, objektivno, zaslužili da okušaju sreću i znanje u plej-ofu, Srbi nisu.

Ali, kad pogledate rezultat prve utakmice baraža između Estonije i Republike Irske – 0:4(!) – ne preostaje ništa drugo nego da se zapitate – da li je moguće da je Srbija toliko slaba?

Samo jednom u svojoj istoriji Irci su uspeli da prođu neki baraž. To je bilo 2001. godine u plej-ofu za Svetsko prvenstvo 2002. u Japanu i Severnoj Koreji kada su pobedili Iran ukupnim rezultatom 2:1.

Na putu su da im to pođe drugi put za rukom, jer su ostvarili ogromnu prednost u gostima protiv Estonije.

Izabranici Đovanija Trapatonija poveli su golom Kita Endrjuza u 13. minutu na centaršut Ejdena Mekgidija.

Pored rezultatske prednosti, gosti su imali i brojčanu, pošto je Andrej Stepanov u 35. minutu srušio Robija Kina kao poslednji igrač odbrane i dobio isključenje.

U nastavku meča, Irci su napunili mrežu Estonije. U 67. minutu Volters je povisio na 2:0, a samo četiri minuta kasnije Robi Kin je postigao treći gol.

U 77. minutu Estonci su ostali sa devetoricom na terenu jer je isključen Piroja (drugi žuti karton). Potpuni krah Estonaca dogodio se dva minuta pre kraja, kada je Robi Kin postigao drugi gol iz penala (dosuđen posle prekršaja nad Hantom).

Nema sumnje da će se u Irskoj u utorak piti viski i pivo, da se proslavi plasman na Evropsko prvenstvo.