Australija ubedljiva pred Srbiju (VIDEO)

Reprezentacija Australije se za utakmicu sa Srbijom pripremila ubedljivom pobedom nad najvećim rivalom Novim Zelandom.

Džošua Kenedi postigao je dva gola, a lokalni momak Džejms Troizi jedan u pobedi od 3:0 u 64. Tasmanijskom derbiju na “Adelajd Ovalu”.

Bret Emerton predvodio je, u odsustvu nekoliko asova australijskog tima, ekipu, a već u ranoj fazi meča videlo se da je domaćin raspoloženiji za igru. U 10. minutu Sokerosi su stigli do vođstva, greška odbrane dovela je nekadašnjeg napadača više nemačkih klubova i sadašnjeg člana Nagoja Grampus Ejta do jednostavne pozicije, Kenedi je pogodio za 1:0.

Kenedi, koji je odigrao tek drugu utakmicu od dolaska trenera Ozijeka, proslavio je prvi gol, a već na početku nastavka stigao je i do drugog.

Igrao se 59. minut, Dario Vidošić odlično je izveo korner, a Kenedi pogodio za 2:0. Bio je to njegov deveti gol u dresu nacionalnog tima Australije.

Konačan rezultat postavljen je u samom finišu. Robi Kruz ušao je u šesnaest metara Novozelanđana, Ben Sigmund ga oborio i jedanaesterac je bio prilika za još jedan gol.

Uspešno ga je izveo lokalni momak Džejms Troizi, igrač turksog Kajzerispora. Novozelanđani su drugi put u tri dana izgubili identičnim rezultatom, prethodni rival bila je selekcija Meksika.