Aleksandar Mitrović još jednom sprečio pobedu Velšana! (VIDEO)

Mitrović doneo bod Srbiji protiv Velsa

Fudbalske reprezentacije Srbije i Velsa odigrale su večeras u Beogradu nerešeno 1:1, u utakmici šestog kola Grupe D u kvalifikacijama za Svetsko prvenstvo 2018. godine.

Vels je poveo u 35. minutu golom Arona Remzija iz jedanaesterca, a konačan rezultat postavio je Aleksandar Mitrović u 73. minutu.

Srbija je prva na tabeli sa 12 bodova, koliko ima i Irska, Vels je treći sa osam bodova, koliko ima i četvrtoplasirana Austrija. Gruzija je peta sa tri boda, a Moldavija na poslednjem mestu ima bod manje.

Počeli su “Orlovi” bojažljivo ovu utakmicu, bez izgledne prilike u prvom poluvremenu, a čini se da je skoro pun stadion za domaće igrače bio otežavajuća, a ne olakšavajuća činjenica, budući da su na psihološkom planu totalno pali.

Kao i pre pola godine u Kardifu, Velšani su poveli preko Arona Remzija iz penala u 35. minutu susreta, zbog povlačenja Sema Voksa od strane Luke Milivojevića u kaznenom prostoru Srbije, nakon slobodnog udarca koji je skrivio golman Srbije Vladimir Stojković čuvajući loptu i driblajući Remzija van kaznenog prostora umesto da ju je samo daleko ispucao van svog gola.

Čim je u drugom poluvremenu ušao i drugi napadač Aleksandar Prijović, Srbija je zaigrala mnogo bolje, a upravo je debitant Prijović bio zaslužan za izjednačenje. Primio je loptu u šesnaestercu Velšana i petom proigrao Mitrovića koji je iskosa pogodio gornji desni ugao gola Vejna Henesija za radost na stadionu “Rajko Mitić”. Do kraja susreta domaći su imali još samo jednu šansu kada je u 85. minutu Aleksandar Mitrović loše zahvatio loptu glavom.

Do kraja meča su se uglavnom branili i pokušavali da do gola stignu posle kornera, što i nisu na kraju uspeli, pa su i posle šestog kola kvalifikacija za odlazak na Mundal treći u grupi D sa 8 bodova, koliko ima i četvrtoplasirana Austrija.